Dugonjić sedmi na EP, zmaga v Veliko Britanijo

Berlin, 19. 08. 2014 18.30 |

Slovenski plavalec Damir Dugonjić je na evropskem prvenstvu v Berlinu na 100 metrov prsno osvojil 7. mesto. Ravenčan je izboljšal polfinalni čas, a vseeno ostal brez odličja. Zmage se je veselil Britanec Adam Peaty.

Slovenski plavalni šampion Damir Dugonjić se je s 6. časom polfinala zanesljivo prebil v polfinale evropskega prvenstva v Berlinu, njegov cilj med osmerico najboljših na stari celini pa je bil, nekoliko izboljšati polfinalni dosežek. V ponedeljek je namreč odplaval 1:00:87, zavedal pa se je, da bi se lahko z dosežkom pod minuto, potegoval za zmagovalni oder.

Damir Dugonjić je bil sedmi.
Damir Dugonjić je bil sedmi. FOTO: Damjan Žibert

Ravenčan, varovanec Matije Medveška, je dal vse od sebe, a očitno ni imel svojega dne. Plaval je na sedmi progi, bil na obratu sedmi in kot sedmi zaključil finalni nastop. Polfinalni čas je sicer izboljšal za sedem stotink, a to ni zadostovalo za vidnejši dosežek.

Zmage se je veselil Britanec Adam Peaty (58,96), drugo mesto je osvojil Ross Murdoch z 59,43, tretji je bil Litovec Giedrius Titenis (59,61).