Shiffrinova tudi na drugem slalomu za dva razreda boljša od konkurence

Aspen, 29. 11. 2015 21.46 |

Zmagovalka drugega slaloma v Aspnu je Mikaela Shiffrin. To je bila še 15. zmaga Američanke na slalomih za svetovni pokal. Drugouvrščeno Frido Hansdotter je premagala za več kot dve sekundi in pol (+2,65). Tretje mesto je tokrat pripadlo Čehinji Sarki Strachovi.

Shiffrinova je bila v Aspnu znova razred zase.
Shiffrinova je bila v Aspnu znova razred zase. FOTO: Reuters
"Druga proga je bila kar zahtevna in imela je precej grbin, tako da ni bilo enostavno. Včeraj sem bila res jezna, potem pa sem se vprašala, če je vse skupaj sploh res. In sem si dejala, da moram preprosto ponoviti nekaj podobnega še danes," je v prvi izjavi po tekmi povedala zmagovalka Mikaela Shiffrin. Izmed treh Slovenk se nobeni ni uspelo uvrstiti v finale. Katarina Lavtar je bila 41., Maruša Ferk 50., Ana Bucik pa je bila diskvalificirana, potem ko je v cilju zabeležila 55. mesto.

Shiffrinova je sicer v soboto s 3,07 sekunde prednosti pred drugouvrščeno tekmovalko poskrbela za najvišjo razliko na vrhu ženskega smučanja v zgodovini. Na drugem slalomu svetovnega pokala v letošnji sezoni se je lastnemu rekordu zelo približala, ko je drugouvrščeno slalomistiko Švedinjo Frido Hansdotter premagala za 2,65 sekunde. Tretje mesto je osvojila Sarka Strachova, četrtega pa Erin Mielzynski, za katero je to bila najboljša uvrstitev po tretjem mestu iz Zagreba leta 2013.

Drugo mesto je osvojila Frida Hansdotter.
Drugo mesto je osvojila Frida Hansdotter. FOTO: Reuters

Dvakratna slalomska zmagovalka Aspna ima po štirih tekmah svetovnega pokala nove sezone zdaj 280 točk, druga je Hansdotterjeva s 195, tretja pa Italijanka Federica Brignone s 160. Slalomski seštevek je po dveh tekmah stoodstotno v rokah Američanke z 200 točkami, sledita ji Frida Hansdotter (140) in Sarka Strachova (110).