Laguna Seca, 20. 07. 2013 08.59 |

Slovenec Boštjan Skubic, ki se z ekipo Inotherm Yamaha team mudi v Kaliforniji, je danes odpeljal prosti trening in prve kvalifikacije pred nedeljsko dirko v Laguni Seci.

Boštjan Skubic, ki nastopa na dirkaškem koncu tedna skupaj za najboljšimi dirkači sveta, ki vozijo v razredu motoGP, s svojo yamaho R6 nastopa v razredu Daytona Sportbike. Dirka razreda 600 kubičnih motociklov bo na sporedu neposredno pred dirko v razredu motoGP, kjer je bil danes najhitrejši Španec Marc Marquez s hondo. In zgolj kot zanimivost: Skubic je s časom kroga 1.30.676 za manj kot osem sekund počasnejši od najboljšega doseženega časa kroga v razredu motoGP. Najhitrejši dirkač v razredu, kjer nastopa Boštjan Skubic, pa bi se brez težav uvrstil na dirko razreda motoGP.

Boštjan Skubic
Boštjan Skubic FOTO: Bor Dobrin

Skubic je bil zadovoljen z današnjim časom treninga in z današnjim delom ekipe na dirkališču, k dobremu vzdušju v ekipi pa je danes pripomoglo tudi dejstvo, da je Slovenec prehitel tudi Jaka Zemkeja, znanega ameriškega dirkača, ki je leta 2006 zmagal na dirki 322 kilometrov (200 milj) Daytone. "Z dirkaškim dnem sem zelo zadovoljen. Po ponesrečenem prostem treningu, kjer smo napačno izbrali višine motocikla za zelo specifično stezo, kot je Laguna Seca, ki zahteva precej drugačno geometrijo samega motocikla, smo popoldne na kvalifikacijah zadeli v polno in šli v pravo smer. 14. mesto je dobro izhodišče za dirko, čeprav čutim, da je vsaj še sekundo rezerve za jutrišnji kvalifikacijski trening, ki pa je na sporedu zgodaj zjutraj, ko so razmere na stezi običajno precej slabše. Hvala ekipi, ki je trdo delala ves dan in mi pripravila konkurenčen motor," je povedal Skubic.