Slovenski rokometaši z razpoloženim vratarjem Skokom brez težav prek Makedonije v osmino finala SP

Metz, 16. 01. 2017 18.56 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na tretji tekmi svetovnega prvenstva skupine B ugnala Makedonijo (29:22). Z zmago v Metzu si je četa Veselina Vujovića že zagotovila uvrstitev v osmino finala. V vratih Slovenije je blestel Matevž Skok, ki je zbral kar 16 obramb.

Zarabec je ob odlični ekipni igri Slovenije dosegel tri zadetke.
Zarabec je ob odlični ekipni igri Slovenije dosegel tri zadetke. FOTO: Miro Majcen

Slovenski rokometaši so v tretjem dvoboju skupinskega dela dosegli tretjo zmago, po Angolcih in Islandcih so na kolena po sijajni predstavi položili še Makedonce. Z zanesljivo zmago so si že priborili nastop v osmini finala, od naslednjih dvobojev (Tunizija, Španija) pa bo odvisna njihova končna uvrstitev v Metzu. "Od prve minute smo bili pripravljeni na njihov napad s sedmimi možmi v polju, ukradli smo veliko žog in zadevali na prazno mrežo. Tudi naš vratar je bil izjemen. Ta zmaga je zelo pomembna za nas, zagotovili smo si vsaj drugo mesto. Smo zelo srečni. Zdaj bo nekaj pritiska manj, a gremo iz tekmo v tekmo, želimo si zmagati vsako tekmo in seveda prav zadnjo si želimo igrati za prvo mesto v skupini," je po zmagi razlagal Gašper Marguč, skupaj z Markom Bezjakom najboljši strelec Slovenije s po štirimi zadetki.

Že začetek tekme je pokazal, da si izbranci slovenskega selektorja Veselina Vujovića v dvoboju z Makedonci goreče želijo novih točk, saj so se vseskozi gnali do skrajnih meja. Njihova obramba 6-0 je bila agresivna in na meji dovoljenega, v uvodnih štirih minutah pa je dvakrat prešla to mejo (izključena sta bila Darko Cingesar in Miha Zarabec). A najbolj pomembno je bilo, da je bil prvi makedonski zvezdnik Kiril Lazarov pod njihovim nadzorom, predvsem so preprečili njegovo navezo z igralci na šestmetrski črti, na izjemno visoki ravni pa je bil tudi vratar Matevž Skok, ki je v prvem polčasu zbral osem, na koncu pa 16 obramb (iz igre 14/31, sedemmetrovke: 2/5).

V napadu so vseskozi igrali pametno, s pridom so izkoriščali vse svoje prednosti, predvsem v hitrosti, makedonski "težkokategorniki" so v tej prvini daleč za njimi. Zelo preudarno predstavo so prikazali tudi na postavljeno tekmečevo obrambo, makedonsko mrežo so "rešetali" z vseh možnih položajev, med strelce se je v prvi polovici tekme vpisalo kar devet slovenskih rokometašev.

Slovenski rokometaši so v prvem polčasu vseskozi prevladovali, že po desetih minutah so vodili s 5:2, v 16. s 7:3, najvišjo prednost pa so si priigrali v 27. minuti, ko je bilo (15:8). V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped. Vse niti igre so imeli v svojih rokah, njihova prevlada na igrišču je bila tako očitna, da jih Makedonci niti niso skušali ogroziti. Vujovićevi izbranci so lahko zaigrali povsem sproščeno. V 46. minuti so povedli z 22:13 in razrešili vse dvome o svoji zmagi, hkrati pa ohranili ogromno moči za torkov izjemno pomemben obračun s Tunizijci. V primeru torkove zmage bodo zagotovo osvojili drugo mesto v svoji skupini, v primeru četrtkove zmage nad Španci pa bodo skupinski del končali na prvem mestu, kar jim prinaša četrtouvrščeno izbrano vrsto iz skupine A.