Slovenke so se od evropske lige poslovile s porazom

Novo mesto, 12. 07. 2014 20.24 |

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je s porazom končala nastope v evropski ligi. V zadnji tekmi je v Novem mestu z 0:3 izgubila proti Turčiji. Turčija je še enkrat več potrdila prvo mesto v skupini A in s tem nastop v finalu lige.

Na zadnji tekmi rednega dela letošnje evropske lige so slovenske odbojkarice v Novem mestu doživele še en poraz proti Turčiji. Slovenke so imele svoje priložnosti za boljši rezultat, toda v zaključkih nizov so bile Turkinje boljše. Najboljša posameznica v slovenski vrsti je bila Sara Hutinski, ki je dosegla 15 točk. Uvod srečanja je pripadel Turkinjam, ki so ob prvem tehničnem odmoru vodile z 8:5. Slovenke so nato zaigrale bolje, po zaslugi točk Sare Hutinski in Ize Mlakar je bilo na semaforju 11:9 za domače. Turkinje so nato z delnim izidom 4:0 prevzele pobudo, prednost dveh točk pa so obdržale do drugega tehničnega odmora. Po začetnem udarcu Cetinove je žoga nesrečno zadela Izo Mlakar, Turkinje pa so ponovno vodile za tri točke. Trener domačih Najdič je vzel polminutni odmor, toda Turkinje so nadaljevale v enakem ritmu in po uspešnem bloku povedle z 1:0 v nizih.

Slovenske odbojkarice so na zadnji tekmi izgubile proti turški izbrani vrsti.
Slovenske odbojkarice so na zadnji tekmi izgubile proti turški izbrani vrsti. FOTO: OZS

Začetek drugega niza je pripadel slovenski vrsti, ki je z dobrim napadom in odlično igro Katje Medved v polju povedla z 8:6. Z dobrimi začetnimi udarci kapetanke domače vrste Marine Cvetanovič si je nato Slovenija priigrala že tri točke naskoka (12:9), gostujoča klop pa je po tem zahtevala pol minute odmora. Slovenke so po zaslugi dobre igre v polju in napadu držale prednost treh točk (16:13), Turkinje pa so se v nadaljevanju z dvema asoma približale na točko zaostanka (17:16). Turkinje so nato zaigrale bolj odločno v napadu po še enem asu, pa so vodile že z 21:18. Selektor Najdič je v igro namesto Marine Kaučič in Sare Valenčič poslal Sašo Planinšec in Lano Ščuko, toda tudi to ni zaustavilo naleta Turkinj, ki so po napaki Marine Cvetanovič v napadu povedle z 2:0 v nizih.

Slovenke so tudi v pričetku tretjega niza prevzele pobudo (6:3). Igrale so borbeno, učinkovito v napadu in Turkinje so še vedno zaostajale za tri točke (12:9). Napake v slovenski vrsti so nato pomagale Turkinjam, ki so izenačile na 12. točki. Ekipi sta bili do 18. točke rezultatsko poravnani, napaka Marine Cvetanovič v napadu pa je Turkinjam pomagala do točke prednosti (19:18). Selektor Slovenije Bruno Najdič je nato vzel pol minute odmora, njegove varovanke pa so po asu Sare Valenčič izenačile na 21. točki. V končnici se je vnel boj za vsako točko. Slovenke so že imele zaključno žogo za zmago v tretjem nizu, toda Turkinje se niso predale in so z delnim izidom 4:0 prišle do končne zmage.