Slovenske rokometašice uspešno začele kvalifikacije za SP

Zürich, 03. 12. 2014 21.56 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na prvi tekmi prvega dela kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu na Danskem leta 2015 v Zürichu premagala Švico s 27:21 (16:10).

Marta Bon
Marta Bon FOTO: Damjan Žibert

Slovenija je z odliko opravila prvi del naloge v Zürichu. Na kolena je položila domačo reprezentanco, do končnega cilja - zmage na tukajšnjem turnirju, ki ji junija prihodnje leto prinaša dodatni kvalifikacijski tekmi za nastop na svetovnem prvenstvu - pa jo čakata še dve tekmi. V četrtek, 4. decembra, se bo pomerila z Grčijo, ki je danes izgubila proti Belorusiji s 25:29, v soboto, 6. decembra, pa še obračun z Belorusijo.

Izbranke slovenske selektorice Marte Bon so v prvem polčasu prikazale naravnost sijajno predstavo. Na krilih Neli Irman so si uvodoma hitro priigrale prednost štirih golov (5:1), domačo klop pa prisilile, da je zahtevala minuto odmora. A ta ni porušila njenega ritma, Slovenke so bile na igrišču še naprej "hitre, drzne in igrive". V 16. minuti so svojo prednost povišale na 8:3, najvišjo prednost pa so si priigrale v 24. minuti, ko so po zadetku Barbare Lazović povedle s 13:6.

Slovenke so v prvem polčasu prevladovale v vseh prvinah igre, v začetku drugega polčasa pa so se preveč sprostile. V 40. minuti so se jim Švicarke približale na štiri gole (17:13), le nekaj minut kasneje pa še bolj zadihale za ovratnik (19:16). V zadnji četrtini pa so izbranke Marte Bon vendarle zaigrale odgovorno, v 50. minuti so z golom najbolj učinkovite igralke dvoboja Lazovićeve gostiteljicam znova ušle na 22:16, lepo razliko v zadetkih pa zadržale do konca dvoboja.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Barbara Lazović s sedmimi goli, Neli Irman in Alja Koren pa sta dosegli po štiri zadetke.

Slovenija - Švica 27:21 (16:10)