Slovenske rokometašice za uvod izgubile s Hrvaticami

Umag, 07. 10. 2015 19.52 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v prvi tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto na Švedskem v Umagu izgubila proti Hrvaški z 19:27.

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je s porazom začela kvalifikacijski cikel za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto na Švedskem. V kvalifikacijski skupini 4 nastopata še Črna gora in Makedonija. Nastop na sklepnem turnirju stare celine si bosta izborila najboljši reprezentanci iz skupine, Slovenija pa je nazadnje na velikem tekmovanju nastopila na evropskem prvenstvu na Norveškem in Danskem leta 2010, ko je zasedla zadnje mesto.

Hrvaške rokometašice so za dober začetek izkoristile strelski mrk tekmic. Te so namreč od 4. do 11. minute ostale brez zadetka, to pa je bilo za razplet tekme usodno. Kajti domače so pobegnile na 5:1, prednost treh ali štirih golov pa so obdržale ves prvi polčas. Že takrat je bila nerešljiva uganka za gostujočo obrambo Andrea Penezić (na koncu se je ustavila pri desetih golih), pri Sloveniji je bila najboljša Tamara Mavsar.

Nadaljevanje je bilo podobno. Hrvaška je nadzorovala potek tekme, prišla do 20:14 po 45 minutah in že takrat je bilo jasno, da bodo izbranke Uroša Bregarja v Umagu težko iztržile kaj več od poraza. Razlika se je na koncu povzpela na osem golov. Hrvaška je letela na krilih Penezićeve, pri Sloveniji pa so bile najbolj učinkovite Mavsarjeva, tekmo je končala pri sedmih golih, ter Ana Gros in Neli Irman s po štirimi.

"Predvsem smo zelo slabo začeli prvi polčas. Potem smo jih skušali loviti in smo vzpostavili ravnotežje. V drugem delu pa so si sledile izključitve, lovili smo jih, a tudi vratarke niso bile najbolj razpoložene in rezultat je tu," je dvoboj ocenil selektor Bregar. Slovenijo le štiri dni po tekmi v Umaga čaka še prva domača tekma, v ljubljanski dvorani Kodeljevo bo v nedeljo gostila Črno goro. Tekmi z Makedonijo bo igrala v prvi polovici marca, "povratna" dvoboja s Hrvaško oziroma Črno goro pa v prvi polovici junija prihodnje leto.