Borilni športi

Slovenski boksarji brez uspeha na evropskem prvenstvu

Harkov, 20. 06. 2017 08.41 |

Vsi štirje slovenski boksarji so že končali nastope na evropskem prvenstvu v Harkovu. Kot zadnji je sinoči zaključil Andrej Bakovič, ki je moral v drugi borbi velterske kategorije (do 69 kg) priznati premoč bronastemu z olimpijskih iger 2012 v Londonu Italijanu Vincenzu Mangiacapreju. Italijan je slavil prepričljivo zmago s 5:0.

Sedemindvajsetletni Andrej Bakovič je bil sicer edini, ki je uspešno začel evropsko prvenstvo, potem ko je v prvem krogu po sodniški odločitvi s 3:2 premagal Avstrijca Marcela Rumplerja, ostali Slovenci so izgubili uvodne dvoboje.

Slovenski boksarji so hitro končali svoje nastope na evropskem prvenstvu v Harkovu. FOTO: AP

Aljaža Venka je v kategoriji do 75 kilogramov premagal Belorus Vitalij Bondarenko, Denisa Laziča v kategoriji do 81 kilogramov Danec Sean Streboel Larsen, Gregorja Škrjanca v kategoriji do 91 kilogramov pa Slovak Erik Tlkanec.

Osnovni cilj slovenske četverice je bila sicer uvrstitev med najboljših osem tekmovalcev, za katero bi potrebovali vsaj dve zmagi, saj ta prinaša tudi nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo med 25. avgustom in 3. septembrom v Hamburgu.