Slovenski spustaši srebrni na SP

Pau, 26. 09. 2017 15.12 |

Slovenski spustaši Nejc Žnidarčič, Simon Oven in Anže Urankar so na svetovnem prvenstvu v Pauu osvojili srebrne kolajne v moštveni vožnji. Slovenski mojstri brzic so zaostali le za Francozi (49,11), ki so bili 88 stotink sekunde hitrejši, tretje mesto so zasedli predstavniki Nemčije (+1,60).

Nejc Žnidarčič
Nejc Žnidarčič FOTO:

V konkurenci kanuistov so Simeon Hočevar, Blaž Cof in Luka Žganjar zasedli tretje mesto (+5,44). Na enaki progi, kot so pred tem tekmovali slalomisti, so v spustu brez vratc najhitrejši čas postavili Francozi (53,50), drugo mesto je pripadlo Čehom (+0,07). Mednarodna kajakaška zveza se je odločila, da po več letih prvenstvi slalomistov in spustašev znova združi. Program bo natrpan vse do konca tekmovanja, jutri tako sledijo slalomske kvalifikacije kanuističnih dvojcev, kanuistk in kajakašev ter kvalifikacije spustašev za kajakašice, kajakaše, kanuiste in kanuistke.

V četrtek bodo na vrsti kvalifikacije za kajakaše in kanuiste ter za spustaše - kanuistične dvojce za moške in ženske. Najbolj zanimiva bosta petek in sobota, ko sledijo polfinali in finali, prvenstvo pa se bo zaključilo v nedeljo s kajakaškim štirikrosom.