Troboj Slovenije, Španije in Makedonije za vrh skupine, Hrvatom sosedski derbi z Madžari

Metz, Nantes, 14. 01. 2017 19.22 |

Po zmagi Slovenije nad Islandijo sta se izbrancem selektorja Veselina Vujovića na vrhu skupine B z drugo zaporedno zmago pridružili Španija in Makedonija. Španci so s 26:21 odpravili Tunizijo, Makedonci so bili boljši od Angole (31:22). V skupini A zmagi za Brazilijo in Norveško, Hrvaška na sosedskem dvoboju boljša od Madžarske (31:28).

Francozi so na tekmi drugega kroga po Braziliji visoko ugnali tudi Japonsko.
Francozi so na tekmi drugega kroga po Braziliji visoko ugnali tudi Japonsko. FOTO: AP

Rokometno svetovno prvenstvo v Franciji se je dodobra razživelo. Po sobotnih tekmah so bili ob Slovencih, ki so s 26:25 premagali Islandijo, v slovenski skupini B zadovoljni še Španci po zmagi nad Tunizijo (26:21), Makedonci pa niso imeli večjih težav z Angolo (31:22). Španci so Tunizijce strli v drugem delu, potem ko so prvi polčas dobili le za gol. Na začetku drugega pa so si hitro priigrali tri gole naskoka, razliko pa obdržali do konca in jo še nekoliko povečali. Po pet golov sta za Španijo dosegla Victor Tomas in David Balaguer. V večerni tekmi slovenske skupine so Angolci doživeli podobno usodo kot na tekmi S Slovenijo. Blizu so bili še do začetka drugega polčasa (13:15), potem pa so Makedonci stopili na plin, dosegli pet golov v nizu in odločili zmagovalca, končni izid je bil 31:22. V skupini A sta bila dosežena dva enaka izida, 28:24. Brazilija je premagala Poljsko, ki je tako po dveh krogih še brez zmage, Norveška pa je ugnala Rusijo, potem ko je večino dela opravila že z dobrim začetkom in vodstvom 11:5, ki so ga Rusi zaman lovili vso tekmo; Kristian Bjoernsen je tekmo končal s sedmimi goli.

V skupini C sta se pomerili le Hrvaška in Madžarska, prvi del je bil po začetnem vodstvu Madžarov še izenačen (11:11), Hrvati so ob koncu dosegli štiri gole zaporedoma, preobrat pa dokončali sredi drugega dela, ko so povedli s 23:19, prednost pa obdržali do konca. Manuel Štrlek s šestimi goli je bil najboljši hrvaški strelec. Tudi v skupini D so imeli rokometaši danes le en dvoboj, Danci so že v prvem polčasu nasuli Egipčanom 21 golov, na koncu pa je bil izid 35:28.