Španke so se poigrale s slovenskimi rokometašicami, ki po remiju Švedinj in Srbkinj že zapuščajo prvenstvo

Stockholm, 08. 12. 2016 22.26 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v tretjem krogu evropskega prvenstva v Stockholmu z visoko razliko (18:30) izgubila proti španski reprezentanci. Po remiju švedskih in srbskih rokometašic (30:30) je bilo jasno, da je Slovenija osvojila četrto mesto v skupini A in tako že končala nastope na turnirju.

Po zmagi nad Švedinjam, se našim rokometašicam tokrat ni izšlo.
Po zmagi nad Švedinjam, se našim rokometašicam tokrat ni izšlo. FOTO:

Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so si po dveh tekmah v švedski prestolnici pripravile sijajen izhodiščni položaj za preboj v drugi del turnirja, na odločilni tekmi za napredovanje pa se jim je povsem zalomilo. Španke so jim odčitale pravo rokometno lekcijo, predvsem to velja za prvi polčas, Slovenke pa po drugem porazu že zapuščajo turnir na Švedskem.

Slovenskim rokometašicam je odmevna torkova zmaga nad Skandinavkami vlila dodatno samozavest, zavedale so se svoje velike priložnosti, ob tem pa njihove tekmice s Pirenejskega polotoka niso mogle računati na svojo najboljšo igralko. Izjemna Marta Mangue si je namreč na torkovi tekmi s Srbkinjami močno poškodovala gleženj in je že končala nastope na letošnjem evropskem prvenstvu. A Bregarjeve izbranke so izjemno slabo odprle tekmo, v njihovi igri je kapljalo in curljalo na vseh straneh. V napadu je primanjkovalo kreativnosti, bilo je tudi veliko tehničnih napak, obramba pa na ravni uvodne tekme s Srbijo, ko je prejela kar 36 golov.

Slovenke so si že po osmih minutah priigrale štiri gole zaostanka (1:5), po Bregarjevi minuti odmora in nekaterih kadrovskih korekcijah pa se njihova podoba ni bistveno spremenila. Že v uvodu so si dovolile desetminutni strelski post, prvi gol iz igre so po zaslugi Tjaše Stanko dosegle šele v 17. minuti - pred tem je oba gola s sedemmetrovke dosegla Tamara Mavsar -, medtem pa so si že pridelale zaostanek sedmih golov (2:9).

Pred tekmo samozavestni slovenski obrazi so dobili apatično podobo, kar se je najbolje videlo na igrišču. V prvem polčasu so dosegle vsega pet golov, na špansko obrambo niso imele ustrezne rešitve, nič boljša ni bila slovenska obramba. Primanjkljaj devetih golov ob polčasu (5:14) zgovorno priča o nemoči slovenskih rokometašic v Areni Hovet.

Po prvem polčasu za pozabo so Bregarjeve varovanke drugo polovice tekme odprle z delnim izidom 3:0 in v 35. minuti znižale na 8:14. V prvem polčasu nepremagljivi španski obrambi so se pojavile določene razpoke, kar so Slovenke izkoristile in že po osmih minutah igre presegle strelski izkupiček iz prvega polčasa. V nadaljevanju so skušale tekmo postaviti na glavo, njihove načrte pa so preprečile izkušene Španke, ki so jih vseskozi držale na varni razdalji. Bregarjeve varovanke so v 47. minuti znova zaostajale za devet golov (15:24), najvišji na tekmi v 55. minuti (15:28).

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tamara Mavsar s petimi goli.

Slovenija - Španija 18:30 (5:14)

Švedska - Srbija 30:30 (15:18)