Srbska teniška igralka Ana Ivanović užalostila navijače in končala kariero: Odločitev je bila težka

Beograd, 28. 12. 2016 19.13 |

Srbska teniška igralka Ana Ivanović je sporočila, da se umika iz sveta profesionalnega tenisa. Nekdanja številka 1 svetovnega tenisa se je odločila za športno upokojitev, saj je navijačem dejala, da je bila to težka odločitev, a na more več igrati na vrhunskem nivoju.

Ana Ivanović je navijačem kar na Facebooku sporočila, da se umika iz sveta vrhunskega tenisa. Srbska igralka, nekdanja številka 1 svetovnega tenisa, ima v svoji vitrini en pokal iz serije turnirjev za grand slam. Nekdanja številka 1, ki se je letos poročila z nemškim nogometašem Bastianom Schweinsteigerjem, je imela v zadnjem obdobju veliko težav s poškodbami. V izjavi je med drugim dejala, da je bila odločitev težka, vendar ne more igrati več na vrhunskem nivoju. Devetindvajsetletna Srbkinja, ki je leta 2008 12 tednov držala prvo mesto na lestvici WTA, je v karieri osvojila en naslov na turnirjih za grand slam, in sicer na odprtem prvenstvu Francije. "Odločila sem se, da zapustim poklicni tenis. To je bila težka odločitev, zato ni razlog za posebno proslavljanje," je dejala Ivanovićeva.

"Nekdaj sem bila številka 1 na svetu, zmagala sem na Rolandu Garrosu leta 2008. Doživela sem takšne trenutke, o katerih se mi sploh ni sanjalo," je še povedala Ivanovićeva, ki je osvojila 15 turnirjev in igrala v finalih treh turnirjev za grand slam. "Vsak poklicni šport zahteva popolno fizično pripravljenost in znano je, da so mene načele poškodbe. Igram lahko le, če sem na svoji pravi ravni. Te pa ne morem več doseči, zato je čas, da grem naprej," je dodala Srbkinja, ki je septembra izgubila v prvem krogu OP ZDA, po tem je izpadla iz prve petdeseterice prvič po letu 2010.

Ivanovićeva je že na začetku septembra končala letošnjo teniško sezono. Srbkinja je po izpadu v prvem krogu grand slama v New Yorku dejala, da so ji zdravniki po seriji poškodb svetovali, da naj si vzame premor.

Ivanovićeva je največji uspeh kariere dosegla z zmago na turnirju za Grand Slam na Odprtem prvenstvu Francije, ko je leta 2008 v finalu premagala Dinaro Safino v treh nizih. Ob tem se je še dvakrat uvrstila v finale turnirjev za Grand Slam, leta 2007 na Odprtem prvenstvu Francije, ko jo je v finalu premagala Justine Henin v dveh nizih, in leta 2008 na Odprtem prvenstvu Avstralije, ko jo je v finalu premagala Marija Šarapova v dveh nizih. 9. junija 2008 je prvič postala vodilna na ženski teniški lestvici WTA.