Srbski vaterpolisti v vročem finalu svetovne lige ugnali Hrvaško

Bergamo, 28. 06. 2015 21.44 |

Srbski vaterpolisti so v velikem finalu svetovne lige z 9:6 ugnali večne tekmece Hrvate in si s to zmago že zagotovili nastop na olimpijskem turnirju prihodnje leto v Riu.

Andrija Prlainović je dosegel dva gola.
Andrija Prlainović je dosegel dva gola. FOTO: Reuters

Zmeraj izjemno vroč obračun srbskih in hrvaških vaterpolistov so bolje začeli naši južni sosedje, saj so vodili s 3:1, 4:2 in 5:3, nato pa so aktualni evropski prvaki prestavili v višjo prestavo. Pri hrvaški reprezentanci je bil izjemno razpoložen vratar Josip Pavić, ki pa v drugem polčasu več ni uspel nastavljati naletov tekmecev. Srbi so z delnim izidom 5:0 povedli z 8:5, Hrvatom pa se več ni uspelo vrniti v igro. Če je bil v prvem polčasu junak hrvaški vratar Pavić, je bil v drugem nepremagljiv njegov stanovski kolega na drugi strani bazena. Gojko Pijetlović je namreč v drugi polovici obračuna prejel le dva gola. V napadu so bili razigrani Andrija Prlainović, Duško Pijetlović in Dušan Mandić, ki so dosegli vsak po dva gola. Srbija si je s to zmago že zagotovila nastop na olimpijskih igrah v Riu prihodnje leto.

Srbija - Hrvaška 9:6 (1:1, 1:3, 3:1, 4:1)