Slovenski adut na EP Stevens na 50 metrov prsno šesti

Koebenhavn, 13. 12. 2017 16.38 |

T.Š./STA
1

Na evropskem prvenstvu v kratkih bazenih v Koebenhavnu je slovenski reprezentant Peter John Stevens v finalu discipline 50 metrov prsno zasedel šesto mesto. Evropski prvak je postal Italijan Fabio Scozzoli s novim evropskim rekordom.

Peter John Stevens je prvi dan evropskega prvenstva v kratkih bazenih v finalu discipline 50 metrov prsno zasedel šesto mesto. Plavalec kranjskega Triglava je bil eden od slovenskih adutov za odličje na EP, a je v finalu zasedel šesto mesto (26,11), je pa zanimivo svoj najboljši čas dosegel v polfinalu. Evropski prvak je postal Italijan Fabio Scozzoli s časom 25,62. To je tudi nov evropski rekord in rekord prvenstev. Srebro je osvojil Rus Kiril Prigoda s časom 25,68, bron pa Britanec Adam Peaty s časom 25,70.

Zelo dobro je 22-letni Stevens plaval v kvalifikacijah, v prvi predtekmovalni skupini je z izidom 26,05 sekunde dosegel četrti izid kvalifikacij. V polfinalu je nato z izidom 25,97 prvič letos prebil mejo 26 sekund ter dosegel peti polfinalni izid. V prvem polfinalu je bil od Stevensa, ki je vnovič izstopal z izjemnim startom, hitrejši le britanski svetovni prvak Adam Peaty s 25,81. Še hitrejši je bil drugi polfinale v katerem je Rus Kiril Prigoda s 25,72 izenačil evropski rekord Italijana Fabia Scozzolija, ki je bil v tej skupini z dosežkom 25,74 drugi, Belorus Ilija Šimanovič je dosegel izid 25,96.

Stevens je na zadnjem EP v kratkih bazenih v tej disciplino osvojil srebrno medaljo.