Učenec boljši od učitelja, Celjani ubranili pokalno lovoriko

Koper, 29. 03. 2015 19.06 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v finalu slovenskega pokala s 34:29 premagali velenjsko Gorenje in osvojili prvo lovoriko v letošnji sezoni. Obenem je to tudi obliža na rano, ki jo je pustila neuvrstitev v drugi del lige prvakov.

Slovenski rokometni državni prvaki, igralci Celja Pivovarne Laško, so se na zaključni turnir slovenskega pokala odpravili z jasno željo – ubraniti lovoriko! A svoje načrte so imeli tudi igralci velenjskega Gorenja, ki so se v polfinalu namučili s Koprčani, a v velikem finalu pokazali povsem drug obraz. Veliko bolj borben, predvsem pa so bili vsi skupaj bistveno bolj motivirani, kot na dvoboju z drugoligašem. Čeprav so pivovarji narekovali ritem, bili praktično od samega začetka dvoboja naprej v prednosti, tekmec ni popuščal. V deveti minuti so ostali brez prvega vratarja Klemna Ferlina (poškodba), a vseeno držali priključek z vodilno zasedbo državnega prvenstva. Tudi po zaostanku z 11:7 in kasneje 15:11 so z dobro obrambo in preudarno igro v napadu, ujeli priključek s Celjani in ob koncu prvega polčasa je bil izid 17:17.

Branko Tamše je tudi zahvaljujoč izjemni predstavi Mihe Zarabca, skupaj s svojimi varovanci, slavil pokalno zmago. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju dvoboja se je na parketu Bonifike še naprej odvijal izjemen boj, Velenjčane sta v igri ’držalaMichal Szyba in Staš Skube, a Celjani so zahvaljujoč več razpoloženim strelcem, ohranjali minimalno prednost. V 40. minuti je vnovič narasla na tri gole (22:19), napad kasneje na štiri in vse je kazalo, da bodo Celjani zlomili tekmeca še pred zadnjimi 15 minutami dvoboja, a Velenjčani so vseskozi verjeli v preobrat. Tudi potem, ko so Celjani v drugem delu naredili delni izid 9:4 in pobegnili za pet golov (26:21), kasneje že za šest, trener Ivan Vajdl je bil primoran reagirati z minuto odmora. Ta je za hip obrodila sadove, a pivovarji so še enkrat več dokazali, da so ta hip preprosto najboljša slovenska rokometna zasedba.

Pred zadnjimi desetimi minutami dvoboja je njihova prednost narasla na šest (29:23) in vse bliže so bili ubranitvi pokalne lovorike. Ob koncu so zmagali s 34:29 in prišli do prvega, od dveh načrtovanih naslovov.