Umrl je nekdanji speedwayist Krešo Omerzel

Ljubljana, 26. 10. 2016 16.30 |

Po dolgi in težki bolezni je v 60. letu starosti v novomeški bolnišnici umrl nekdanji krški spidvejist Krešo Omerzel, poroča Dolenjski list. Omerzel je bil večkratni državni prvak in reprezentant ter prvi slovenski zmagovalec dirke za Zlati znak Občine Krško.

Krešo Omerzel je v dve desetletji dolgi športni karieri večkrat postal tako jugoslovanski kot slovenski državni prvak - naslove je osvajal med posamezniki, v dvojicah in ekipno. Zadnji naslov državnega prvaka je osvojil leta 1996 skupaj s klubskim tovarišem iz AMD Krško Izakom Šantejem na domačem ovalu v Krškem. Prvi naslov tedaj jugoslovanskega prvaka je prav tako osvojil na prvenstvu parov leta 1983 z Jožetom Žibertom, leto kasneje pa je bil prvič prvak med posamezniki.

Njegova športna pot se je končala leta 1998 na dirki za Veliko nagrado AMD Krško s hudim padcem in poškodbami hrbtenice, reber in pljuč, ko je njegovo življenje kar nekaj časa viselo na nitki, a se je izvlekel, se znova naučil hoditi in uradno svojo tekmovalno pot leto dni pozneje končal skupaj s Hansom Nielsenom, zanj najboljšim spidvejistom vseh časov.