Vardar v Skopju prevelik zalogaj za Celjane

Skopje, 11. 12. 2016 00.19 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v sobotni tekmi 16. kroga regionalne lige Seha v gosteh izgubili proti makedonskemu Vardarju iz Skopja z 31:33 (14:18).

Janc je tokrat dosegel štiri zadetke, najboljši strelec Celjanov pa je bil Luka Žvižej (6). FOTO: SEHA

Celjani so v vnaprej igrani tekmi 16. kroga regionalnega tekmovanja morali priznati premoč makedonskemu prvaku. Slovenska zasedba je bila večji del tekme povsem enakovredna, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti na strani gostiteljev.

Slovenski prvaki so slabi dve minuti po golu Luke Žvižeja imeli neodločen izid (30:30), nato pa so gostitelji dosegli dva gola – zadela sta Luka Cindrić in Stojanče Stoilov. Celjani so dobro minuto pred koncem prek Žvižeja znižali na 31:32, njihovo usodo pa je zapečatil španski reprezentant Alex Dušebajev in postavil končni izid na dvoboju letošnjih tekmecev v skupinskem delu evropske lige prvakov. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Žvižej s šestimi, enega manj je dosegel Borut Mačkovšek.