Velenjčani potujejo na zaključni turnir

Holstebro, 19. 04. 2015 14.32 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so na povratnem obračunu četrtfinala pokala Evropske rokometne zveze z 31:30 premagali Tvis Holstebro in se uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice v Berlin.

Rokometaši velenjskega Gorenja si na prvem obračunu četrtfinala pokala EHF niso priigrali izdatnejše prednosti. V Rdeči dvorani so z 28:27 premagali Tvis Holstebro in imeli pred povratnim obračunom zelo zahtevno nalogo. Za vozovnico na zaključni turnir so se borili brez prvega vratarja Klemna Ferlina, poškodbe so pestile še nekatere nosilce igre, a za najpomembnejši obračun evropske sezone doslej, so vsi stisnili zobe. Tako so v uvodnih minutah dvoboja danskemu tekmecu hitro pokazali, da si zmage in napredovanja zelo želijo.

Staš Skube je bil vnovič zelo razpoložen.
Staš Skube je bil vnovič zelo razpoložen. FOTO: Damjan Žibert

Na krilih fenomenalnega vratarja Benjamina Burića se je razigral preostanek zasedbe, tudi Staš Skube (v prvem polčasu je dosegel 6 golov) in celotni zasedbi je bilo lažje narekovati tempo. Danci so sicer slovenske podprvake ujeli na 10:10, a nato je sledil izvrstni zaključek Velenjčanov, ki so na krilih vratarja Burića, na odmor odšli z dvema goloma naskoka (18:16). Začetek drugega polčasa je bil v znamenju Dancev, ti so z nekaj obrambami vratarja in hitrimi nasprotnimi napadi lovili tekmeca.

Trener Velenjčanov Cvijić je pri 19:20 vzel minuto odmora in zadel v polno, saj so Velenjčani pobegnili na 23:20. A vodstvo se je hitro topilo. V 46. minuti je bilo 23:23, v 50. pa je Holstebro povedel s 26:25. Izjemen boj se je nadaljeval, Velenjčanom je uspelo pobegniti z 29:27, a gostitelji se niso predajali. V zadnjih minutah so imeli še lep čas številčno prednost na parketu, a je niso izkoristili. Pri izidu 29:29 je Cvijić vzel še drugo minuto odmora, umiril svoje izbrance, ti pa so zrelo odigrali zaključek dvoboja, zmagali z 31:30, in si priigrali vozovnico za zaključni turnir najboljše četverice.