Ose iz Skopja s polno mrežo, Vardar že ob polčasu vodil za devet

Skopje, 28. 09. 2016 18.08 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so na četrti tekmi regionalne lige Seha v gosteh izgubili z makedonskim Vardarjem iz Skopja (32:40). Ose niso bile kos mednarodno obarvani ekipi iz makedonske prestolnice.

Velenjčani niso bili kos močnim Makedoncem.
Velenjčani niso bili kos močnim Makedoncem. FOTO: RK Gorenje Velenje/Goran Vadlja Kamenjašević

Slovenski podprvaki iz Velenja so doživeli tretji poraz v regionalnem tekmovanju, po Celjanih in Zagrebčanih so jih premagali tudi imenitni rokometaši iz makedonske prestolnice. Velenjska zasedba v nobenem elementu igre ni bila kos rokometno zelo potentni in mednarodno pisani makedonski ekipi. Od prve minute je bila v podrejenem položaju in si je že v prvem polčasu nabrala visok zaostanek devetih golov (9:18), s tem primanjkljajem se je podala tudi na velik odmor (12:21). V drugi polovici tekme so bili Velenjčani nekoliko bolj konkurenčni, a predvsem zavoljo bolj ležerne predstave makedonskih prvakov, ki so tekmo izkoristili kot generalko za veliko pomembnejši sobotni domači dvoboj evropske lige prvakov z beloruskim Meškovom iz Bresta, kjer igra tudi slovenski krilni reprezentant Simon Razgor.