Veselje v Riu: Beđetijeva tretja na SP

Rio de Janeiro, 28. 08. 2013 22.00 |

Slovenska judoistka Vlora Beđeti se bo s svetovnega prvenstva v Riu de Janeiru vrnila z bronastim odličjem okrog vratu. Celjanka je v borbi za bron ugnala Japonko Anzu Jamamoto.

Vlora Beđeti (levo) se v Riu veseli brona.
Vlora Beđeti (levo) se v Riu veseli brona. FOTO: Reuters

Vodstvo slovenske judo odprave pred začetkom svetovnega prvenstva v Riu de Janeiru ni želela napovedovati odličja, saj je bil primarni cilj privajanje na prizorišče olimpijskih iger leta 2016. Očitno se je na pogoje za tekmovanje do tega trenutka privadila Celjanka Vlora Beđeti, ki je v kategoriji do 57 kilogramov osvojila bronasto medaljo. V odločilni borbi je nekdanja varovanka Marjana Fabjana, ki se je preselila k Olimpiji in Olgi Štirbi, ugnala Japonko Anzu Jamamoto.

Mladenka je tako na največji tekmi na dosedanji športni poti prišla do uspeha kariere.

Drakšič sedmi
Prvi dan svetovnega prvenstva je nastopil tudi Rok Drakšič, ki pa je v kategoriji do 73 kilogramov tekmovanje končal na 7. mestu. V repasažu je moral priznati premoč svetovnemu podprvaku Dexu Elmontu.