Melbourne, 21. 01. 2018 10.08 |

T.Š./STA
2

Na teniškem OP Avstralije sta se v četrtfinale zanesljivo uvrstila prvi nosilec Španec Rafael Nadal in Hrvat Marin Čilić. Veliko dela je imel Grigor Dimitrov, ki je izločil Nicka Kyrgiiosa. V ženski konkurenci težav ni imela druga nosilka Danka Caroline Wozniacki, ki je slavila v dveh nizih in oddala le tri igre.

• Zmagi Wozniackijeve in Čilića na OP Avstralije
    02:50
    Zmagi Wozniackijeve in Čilića na OP Avstralije
  • Zmagi Nadala in Mertensove na OP Avstralije
    00:55
    Zmagi Nadala in Mertensove na OP Avstralije

Španec Rafael Nadal, prvi nosilec uvodnega turnirja za grand slam v sezoni, je v osmini finala premagal argentinskega izzivalca Diega Schwartzmana, ter se bo za preboj v polfinale OP Avstralije v Melbournu udaril s Hrvatom Marinom Čilićem. Tudi med posameznicami je znan prvi četrtfinalni par. To sta Španka Carla Suarez in Danka Caroline Wozniacki.

Argentinec je Nadalu povzročal kar nekaj preglavic, a so bile izkušnje na koncu dvoboja, ki je trajal tri ure in 51 minut, na strani španskega veterana, ki je dvoboj osmine finala dobil s 3:1 v nizih, s 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:3.

Za polfinale se bo pomeril s Hrvatom Čilićem, šestim nosilcem turnirja v Melbournu, ki je izločil Nadalovega rojaka Pabla Carreno Busta s 6:7 (2), 6:3, 7:6 (0), 7:6 (3) ter preprečil povsem španski četrtfinale. Čilić je doslej le enkrat zmagal na turnirjih za grand slam leta 2009, ko je dobil OP ZDA, in bo proti Nadalu, ki ima že 16 posamičnih lovorik s turnirjev grand slam, v vlogi izzivalca. V šestih medsebojnih dvobojih je petkrat slavil Nadal, ki se je še desetič uvrstil v četrtfinale avstralskega grand slama.

Rafael Nadal se je uvrstil v četrttfinale OP Avstralije.
Rafael Nadal se je uvrstil v četrttfinale OP Avstralije. FOTO: AP

A je doslej v Melbournu zmagal le enkrat. Španec je v Melbournu slavil leta 2009, ko je premagal Švicarja Rogerja Federerja. Leta 2014 ga je v finalu premagal Švicar Stan Wawrinka, lani pa Federer, ki bo lovil svoj še šesti naslov v Melbournu. Rekordno sedmo avstralsko lovoriko namerava vzeti Srb Novak Đoković, ki ga tako kot Federerja še čaka dvoboj osmine finala. Tudi, če ne bo dobil več nobenega dvoboja v Avstraliji, bo Nadal po koncu turnirja obdržal mesto vodilnega na svetovni jakostni lestvici ATP.

Tretji nosilec Grigor Dimitrov je bil ogorčen boj z Nickom Kyrgiosom in slavil po treh urah in pol s 3:1 v nizih. Tretji nosilec se bo v četrtfinalu pomeril z Britancem Kylom Edmundom.

V ženski konkurenci se bosta za vstopnico v polfinale pomerili Suarezova in Wozniackijeva. Suarezova je v osmini finala premagala Estonko Anett Kontaveit, 22. nosilko, s 4:6, 6:4, 8:6, druga nosilka Wozniackijeva pa je bila boljša od Slovakinje Magdalene Rybarikove, 19. nosilke, s 6:3, 6:0. Danska igralka, ki je še brez osvojenega turnirja za grand slam, bo lovila svoj drugi avstralski polfinale, Španka prvega.

- moški, osmina finala:
Marin Čilić (Hrv/6) - Pablo Carreno-Busta (Špa/10) 6:7 (2), 6:3, 7:6 (0), 7:6 (3);
Rafael Nadal (Špa/1) - Diego Schwartzman (Arg/24) 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:3;
Kyle Edmund (VBr) - Andreas Seppi (Ita) 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:3;
Grigor Dimitrov (Bol/3) - Nick Kyrgios (Avs/17) 7:6 (7), 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4);