Cincinnati, 22. 08. 2016 08.12 |

Finalista teniškega mastersa v Cincinnatiju z nagradnim skladom 7,8 milijonov dolarjev sta bila Britanec Andy Murray in Hrvat Marin Čilić. Boljši je bil Hrvat, ki je slavil v dveh nizih in prišel do petnajste turnirske zmage v karieri, prvič pa je osvojil turnir iz serije Masters 1000.

Olimpijski prvak Andy Murray, prvi nosilec, je bil v polfinalu mastersa s 6:3 in 6:3 močnejši od četrtopostavljenega Kanadčana Miloša Raonića, 12. nosilec Marin Čilić pa je bil s 4:6, 6:3 in 7:5 boljši od Bolgara Grigorja Dimitrova.

Andreja Klepač in Katarina Srebotnik sta uspešno začeli turnir v Connecticutu. V prvem krogu sta premagali argentinsko-gruzijsko navezo Maria Irigoyen/Oksana Kalašnikova s 6:0 in 6:4.

Čilić je v finalu premagal olimpijskega prvaka Škota Andyja Murrayja s 6:4 in 7:5 ter tako prekinil niz 22. zmag, ki je trajal od finala odprtega prvenstva Francije. Hkrati je bila to Čilićeva tretja zmaga v štirinajstih medsebojnih dvobojih.