Celje, 07. 12. 2014 09.08 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško bodo še dolgo pomnili obračun s francoskim velikanom Montpellierjem. S porazom – v Zlatorogu je bilo 30:26 – so zapravili vse možnosti za napredovanje med 16 najboljših klubov na stari celini.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so imeli na dvoboju 8. kroga lige prvakov prav vse v svojih rokah, a v želji po napredovanju, v drugem polčasu dvoboja z Montpellierjem, nerazumljivo popustili. Prejeli so kar 20 golov, kar je bilo za napredovanje v osmino finala tekmovanja, veliko preveč. Francozi, ki so v Celje pripotovali po katastrofi v Parizu – PSG je zmagal s kar 36:30 – so dokazali, da so bili na ključno tekmo evropskega dela sezone bolje pripravljeni, kot je kdorkoli od njih pričakoval.

Krožni napadalec Matej Gaber je po dvoboju priznal, da so dvoboj dobili z boljšo obrambo v nadaljevanju, zaradi česar so dosegli tudi večje število lahkih golov.