Chicago, 06. 11. 2016 09.20 |

T.Š./STA
1

Slovita ragbi reprezentanca Nove Zelandije je strah in trepet tekmecev po celem svetu. Sloviti All Blacks so nanizali rekordno število zaporednih zmag in so bili neporeženi vse od avgusta leta 2015. V Chicagu so jih presenetili Irci, ki so visoko zmagali.

Irski ragbisti so pripravili prvovrstno senzacijo in na stadionu Soldier Field v Chicagu, kjer so domači baseballisti Cubs v sredo prišli do prvega naslova MLB po 108 letih, s 40:29 ugnali Novozelandce. S tem so Irci prišli do zgodovinske prve zmage nad All Blacks in končali rekordni niz svetovnih prvakov, ki so bili nepremagani kar 18 tekem.

To je bila prva zmaga Ircev nad kiviji vse od leta 1905, moštvi pa sta odigrali 29 dvobojev. Novozelandski ragbisti pa so doživeli prvi poraz vse od avgusta 2015, ko so klonili proti Avstralcem. Minuli mesec so dosegli nov svetovni rekord po številu zaporednih zmag  (18), kiviji pa navdušujejo tudi s slovitim plesom haka pred začetkom vsake tekme.