Fribourg, 01. 05. 2015 19.01 |

Švicarski kolesar Stefan Küng je s samostojno vožnjo v zadnjih kilometrih dobil četrto etapo dirke po Romandiji. Član ekipe BMC je po 169,8 kilometrih za 38 sekund premagal Belgijca Jana Bakelantsa in za 39 Nizozemca Berta-Jana Lindemana. Švicar Michael Albasini ostaja v skupnem vodstvu.

Stefan Küng v Švici velja za naslednika rojaka Fabiana Cancellare, 21-letnik je namreč evropski prvak iz leta 2014 med mlajšimi člani na cestni dirki in v vožnji na čas. To je zanj druga profesionalna zmaga, letos je dobil že VN Limburga. Švicar je bil del četverice ubežnikov (Küng, Bakelants, Lindeman in Pavel Kočetkov), ki je prikolesarila do 5:40 minute prednosti, kolesar BMC pa je s samostojno vožnjo poizkusil 25 kilometrov pred ciljem. Brez težav je opravil z zadnjim vzponom tretje kategorije na Treyvaux in se sam pripeljal do cilja. "Rad imam dež, rad imam mraz. Zjutraj sem rekel mehanikom, naj mi namestijo verižnik s 54 zobmi," je po zmagi povedal Küng. V takšnih vremenskih razmerah je ponavadi blestel Simon Špilak iz Katjuše, ki pa je bil tokrat 45., v cilj je prišel v skupini, ki je zaostala 52 sekund. Luka Mezgec iz Gianta-Alpecina je bil 70., zaostal je 3:31 minute. Michael Albasini ostaja v rumeni majici vodilnega, pred moštvenim kolegom Italijanom Ivanom Santaromito in Britancema Chrisom Froomom ter Simonom Yatesom ima 20 sekund prednosti. Špilak je pridobil dve mesti in je zdaj osmi, za vodilnim zaostaja 25 sekund. Enak zaostanek imajo še trije njegovi kolegi iz ruske ekipe. Mezgec je na 73. mestu, zaostaja 12:53 minute.

Luka Mezgec
Luka Mezgec FOTO: Fredo Rajter

Do konca dirke sta še dve etapi. V soboto kolesarje čaka 166,1 km dolga preizkušnja od Fribourga do Champex-Laca, v kateri bodo morali premagati štiri vzpone prve kategorije, tudi cilj bo navkreber, v nedeljo pa je na sporedu še 17,3 km dolg posamični kronometer.