Karlstad, 14. 02. 2016 13.29 |

Francoz Sebastien Ogier (Volkswagen) je zmagovalec druge dirke svetovnega prventsva. Na reliju po Švedski je bil za svetovnim prvakom drugi Novozelandec Hayden Paddon (Hyundai), ki je zaostal 29 sekund, tretji pa Norvežan Mads Oestberg (Ford).

Reli po Švedski sicer velja za snežno dirko, letos pa se je zaradi toplega vremena in pomanjkanja snega spremenil v zahtevno blatno preizkušnjo. Prireditelji so morali tudi skrajšati dirko, tako da so izvedli le polovico načrtovanih "brzincev". Na sporedu je bila le ena hitrostna preizkušnja, "power stage", ki prinaša še dodatne točke za SP. Tudi to je zanesljivo dobil Ogier, nekaj težav pa je imel Paddon: novozelandski dirkač je nekaj zavojev pred koncem povozil lesen količek za označevanje roba ceste in poškodoval hladilnik na dirkalniku, tako da sta se morala s sovoznikom takoj po koncu hitrostne preizkušnje najprej lotiti popravila, saj mora dirkalnik zdržati še etapo do cilja relija, sicer bo Paddon izgubil drugo mesto.

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier FOTO: AP

Skupno je po dveh relijih v trdnem vodstvu Sebastien Ogier s 56 točkami, njegov moštveni sotekmovalec Norvežan Andreas Mikkelsen, tokrat je bil četrti, pa jih ima 33. Sezona relija se bo nadaljevala med 3. in 6. marcem z dirko v Mehiki.