Melbourne, 29. 01. 2015 07.56 |

Prvi teniški turnir za veliki slam v letu 2015, odprto prvenstvo Avstralije, bo doživel reprizo finala odprtega prvenstva Francije leta 2013. Za prestižno lovoriko se bosta udarili Rusija Marija Šarapova in vodilna igralka svetovne jakostne lestvice Američanka Serena Williams.

• Vrhunci dvoboja Serena Williams - Madison Keys
    01:20
    Vrhunci dvoboja Serena Williams - Madison Keys
  • Vrhunci dvoboja Marija Šarapova - Jekaterina Makarova
    01:07
    Vrhunci dvoboja Marija Šarapova - Jekaterina Makarova

Serena Williams je v polfinalu ugnala 19-letno rojakinjo Madison Keys s 7:6 (5) in 6:2. Že pred tem je Marija Šarapova dobila ruski polfinale, v katerem je premagala Jekaterino Makarovo s 6:3, 6:2. V soboto dopoldan, dvoboj se bo začel ob 9.30, se bosta igralki za zmago pomerili v že 19. medsebojnem dvoboju, glede na statistiko pa je favoritinja Američanka, ki je doslej dobila 16 od 18 tekem. Šarapova je nazadnje zmagala leta 2004. "Po naravi sem borka. Šla bom na igrišče in naredila vse, da to zdaj spremenim," je o medsebojni statistiki dejala Rusinja. "Vesela sem, da sem spet v finalu. Sem sem prišla s pričakovanjem, da mi bo to uspelo," je dejala petkratna zmagovalka tega turnirja 33-letna Williamsova, ki pa je imela v zaključku dvoboja z mlado tekmico velike težave, saj je v drugem nizu potrebovala kar devet zaključnih žogic za zmago. Dvoboj je trajal 84 minut. Williamsova, ki je v karieri dobila kar 18 turnirjev za grand slam, pa je dosegla še en statistični rekord. Postala je najstarejša finalistka odprtega prvenstva Avstralije. Doslej je bila to Američanka Chris Evert, ki jo je leta 1988 v finalu Melbourna premagala Nemka Steffi Graf. A na to se Williamsova ne ozira. Nazadnje je bila v finalu tega turnirja leta 2010 in vsakič, kadar je tukaj zaigrala v finalu, je tudi zmagala (2003, 2005, 2007, 2009, 2010).

Marija Šarapova
Marija Šarapova FOTO: Reuters

Še bolj prepričljiva je bila Šarapova, ki desetopostavljeni Makarovi ni dala prav nobene priložnosti za presenečenje. "Ponosna sem na svojo igro," je dejala 27-letna lanskoletna zmagovalka Pariza. Ta je imela doslej težave na turnirju le v 2. krogu, ko je za zmago nad kvalifikantko Aleksandra Panovo s 6:1, 4:6 in 7:5 potrebovala tri nize, tekmica pa je imela v tretjem nizu celo dve žogici za zmago.

Izidi, Melbourne (28,34 milijona evrov):
- ženske, polfinale:
Serena Williams (ZDA/1) - Madison Keys (ZDA) 7:6 (5), 6:2;
Marija Šarapova (Rus/2) - Jekaterina Makarova (Rus/10) 6:3, 6:2;

- moški, dvojice, polfinale:
Simone Bolelli/Fabio Fognini (Ita) - Jean-Julien Rojer/Horia Tecau (Niz/Rom/6) 6:4, 3:6, 6:3;
Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (Fra) - Ivan Dodog/Marcelo Melo (Hrv(Bra/4) 6:4, 6:7 (5), 7:6 (5);