Zakarinu prva peklenska etapa v Alpah, Froome napadel in prednost povečal na več kot dve minuti

Emosson, 20. 07. 2016 17.03 |

Rus Ilnur Zakarin (Katjuša) je zmagovalec 17. etape kolesarske dirke po Franciji. Na zahtevni gorski etapi od Berna v Švici do Finhaut-Emossoja, dolgi 184 km, je v zaključnem vzponu premagal Kolumbijca Jarlinsona Pantana (IAM, +0:55). Skupno je v vodstvu ostal Britanec Chris Froome (Sky).

Chris Froome je po današji etapi v Alpah skupno vodstvo na dirki še povečal. Sedaj ima že več kot dve minuti prednosti pred najbližjim zasledovalcem. FOTO: AP

Zmagovalec 17. etape na letošnji dirki po Franciji, ki je kolesarje popeljala v osrčje švicarskih Alp je Rus Ilnur Zakarin. Kolesar moštva Katjuša je na gorski cilj najvišje kategorije prikolesaril skoraj minuti pred drugouvrščenim Kolumbijcem Jarlinsonom Pantanom, sicer že etapnim zmagovalcem na letošnji pentlji. Tretje mesto je osvojil najboljši gorski kolesar in lastnik pikčaste majice na letošnjem Tour Poljak Rafal Majka, ki je zaostal minuto in šestindvajset sekund.

Christopher Froome je uspešno odbil nekaj poskusov tekmecev, ki so skušali klance izkoristiti za zmanjšanje razlike. Nazadnje je razlika celo narasla, zdaj znaša prednost Frooma skoraj dve minuti in pol. Drugi je še vedno Nizozemec Bauke Mollema (+ 2:27), tretji pa Froomov rojak Adam Yates (+ 2:53).

Slabše se je dan končal za enega od četverice Slovencev na Touru. Borut Božič je odstopil, potem ko je dvakrat padel. Kot je sporočila njegova ekipa Cofidis, je po prvem padcu takoj na začetku Božič padel še enkrat na spustu s prelaza Mosses. Pri hitrosti 70 km/h so bile posledice hujše, slovenski kolesar je potolčen in odrgnjen moral odnehati.

"Dal sem vse od sebe. Počutim se odlično, a ta rezultat zame ni presenečenje, saj sem v dirko veliko vložil. Hvala tudi moji ekipi,"
je v prvem odzivu dejal ruski kolesar, ki prvič nastopa po Franciji in je z današnjo etapno zmago dosegel enega največjih uspehov v karieri.