Žakljeva in Klemenčičeva na stopničkah v Maleziji

Kuala Lumpur, 18. 10. 2014 16.58 |

Italijanka Eva Lechner je zmagovalka najdražje gorsko-kolesarske dirke na svetu, na malezijskem otoku Langkawi pa sta dobro nastopali tudi Slovenki, obe sta končali na zmagovalnih stopničkah. Tanja Žakelj je bila po šestih dneh dirkanja druga, Blaža Klemenčič pa tretja.

Tanja Žakelj
Tanja Žakelj FOTO:

Čeprav je večina gorskih kolesarjev že končala sezono, sta se Slovenki podali še v Malezijo, kjer je na otoku Langkawi od 13. oktobra potekala najdražja dirka na svetu z nagradnim skladom 125.000 ameriških dolarjev. Blaža Klemenčič je bila do tretje etape v igri za najvišjo stopničko, a je maraton končala na šestem mestu, zaostala pa je 18:45 minute, saj je imela tehnično okvaro. Majico vodilne je tako izgubila, do konca pa se ji ni več približala.

Prireditelji dirke Langkawi International Mountain Bike Challenge so za denarni sklad ženske elite konkurence namenili 48.500 dolarjev, moškim 50.000, preostanek je šel za preostale tekmovalne razrede.