Zmaga Sainza v Melbournu prekinila Ferrarijev post, Verstappen odstopil

Melbourne, 24. 03. 2024 07.21 |

Španski dirkač Carlos Sainz je zmagovalec dirke za veliko nagrado Avstralije v formuli 1 v Melbournu. S ferrarijem je prekinil niz devetih zmag trikratnega zaporednega svetovnega prvaka Maxa Verstappna v Red Bullu, ki je zaradi težav z zavorami tokrat odstopil. Drugi je bil Sainzov moštveni kolega Charles Leclerc, tretji pa Lando Norris v McLarnu.

Španec je do zmage prišel zgolj dva tedna po operaciji zaradi vnetja slepiča. Zaradi tega je izpustil zadnjo dirko v Savdski Arabiji, njegov nastop v Melbournu pa je bil pod vprašajem vse do petka.

Kljub temu pa je na dirkališču Albert Park prikazal vožnjo brez napak in izkoristil darilo Maxa Verstappna. Ta je moral dirko zapustiti po tem, ko je v uvodu s prvega startnega mesta skočil v vodstvo, a nato po nekaj krogih zaradi požara na zavorah moral zapustiti dirko.

Carlos Sainz
Carlos Sainz FOTO: Profimedia

Za Ferrari je bila to prva dvojna zmaga v dveh letih. Nazadnje so tako slavili v Bahrajnu 20. marca 2022, ko sta oba Red Bullova dirkalnika predčasno končala dirko.

Tokrat je drugi voznik Red Bulla Sergio Perez osvojil peto mesto.

V skupnem seštevku še vedno prepričljivo vodi Verstappen (51 točk), pred Perezom (36) in Leclercom (28).