Plinarji presenetili Zadar

Ljubljana, 23. 02. 2008 21.41 |

Košarkarji Geoplina Slovana so v 22. krogu lige NLB premagali presenetljivo ugnali Zadar z 78:73 (17:21, 42:37, 61:59).

Čeprav Slovanovci zasedajo dno prvenstvene lestvice v ligi NLB, so v tej sezoni v domači dvorani premagali že Union Olimpijo in Cibono, zdaj pa so zasluženo ugnali še drugouvrščeno ekipo prvenstva Zadar.

Aco Petrović se s Kodeljevega v Zadar vrača praznih rok.
Aco Petrović se s Kodeljevega v Zadar vrača praznih rok. FOTO:

Gostitelji so izkoristili utrujenost Dalmatincev, ki so med tednom odigrali težko tekmo evropskega pokala v Ukrajini proti Azovmašu, kar se jim je poznalo še posebej v končnici tekme. Takrat so Kodeljevčani ob dobrem vodenju izkušenega Simona Petrova in odlični igri pod košem DeMarca Johnsona prišli do prednosti osmih točk in tekmo mirno pripeljali do konca.

Prav Johnson z 18 in Petrov s 13 točkami sta bila tudi najučinkovitejša pri Slovanovcih. Z odmevno zmago proti Zadrčanom, za katere je Stallworth dosegel 25 točk, vendar ni imel prave pomoči ostalih soigralcev, so si Ljubljančani vnovič odprli možnosti, da vendarle pobegnejo z zadnjega mesta štirinajsterice, ki avtomatsko pomeni rdečo luč za naslednjo sezono regionalnega tekmovanja.

Geoplin Slovan - Zadar 78:73 (17:21, 42:37, 61:59)

Geoplin Slovan: Clemons 14, Novak 8, Jovanović 3 (1:2), Radojevič, Čigoja, Šamadan 8, Modrič 10, Petrov 13 (4:4), Johnson 18 (4:4), Jokič 4.

Zadar
: Stallworth 25 (6:7), Stipčević 3, Barać, Johnson 6 (2:4), Prostran , Gečevski 8 (4:4), Lalić 5, Macura 6 (2:5), Štimac 8, Brewer 12.

Olimpija zmagala v Širokem Brijegu

Začetek tekme je kazal na lahko zmago slovenske ekipe. Toda vodstvo z 10:1 in nato 14:12 je goste uspavalo in domači košarkarji so se vztrajno, predvsem na krilih razpoloženih Šimeta Špralje in Tonija Dijana, bližali. Tako je bilo v 25. minuti le še 35:28 za Olimpijo, tik pred koncem tretje četrtine pa so domači košarkarji znižali že na 39:43. Goran Dragič, s 16 točkami najboljši strelec pri zeleno-belih, je vajeti prevzel v svoje roke ob začetku zadnjega dela, Jasmin Hukić pa je dodal dve trojki za vodstvo 58:53.

Jasmin Hukić je odigral dobro partijo v Širokem Brijegu.
Jasmin Hukić je odigral dobro partijo v Širokem Brijegu. FOTO:

Toda sledila je še razburljiva zadnja minuta. Anthony Lever je s trojko znižal le na točko zaostanka, Dragič je z zadetima prostima metoma nato goste popeljal do vodstva z 61:58, toda tudi na drugi strani je bil Lever natančen pri obeh prostih metih. A mož odločitve je bil Dragič, ki je dosegel zadnji koš na tekmi in s 63:60 odločil zmagovalca.

Široki Prima pivo - Union Olimpija 60:63 (12:14, 24:32, 39:45)