Tesna zmaga Olimpije

Novo mesto, 21. 04. 2002 00.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu lige Hypo za prvaka premagali Krko s 83:82. Sekundo pred koncem je zmagovalca s trojko odločil center Uniona Olimpije Haris Mujezinovič.

Olimpija je prišla do zmage v zadnji sekundi
Olimpija je prišla do zmage v zadnji sekundi FOTO:

Krka je nastopila brez Skelina, Olimpija pa brez Awojobija, tako da sta bili ekipi v izhodišču približno poravnani. Prvi polčas je kljub temu minil v premoči gostov, ki so si do odmora priigrali enajst točk naskoka. Krka se je prebudila v nadaljevanju in počasi, a vztrajno nižala zaostanek.

V zadnjih deset minut so košarkarji vstopili praktično poravnini, podobno kot v zadnjo minuto po dveh prostih metih Welscha (79:79). Šamanič je s pologanjem povedel domačine v vodstvo, Hukič je 33 sekund pred koncem zadel le en prosti met (81:80), enako pa se je zgodilo tudi Lakoviču (82:80). Udrih je žogo popeljal v zadnji napad, se skoraj spotaknil ob Hukiča, a še vedno dostavil žogo Mujezinovič, ki je stopil korak nazaj na trojko in z natančnim metom odločil zmagovalca.

Ljubljančani so se zmage veselili, kot da bi osvojili državno prvenstvo, domače navijače, razočarane nad razpletom, pa so varnostniki ob igrišču komaj zadržali, da niso napadli ljubljanskih košarkarjev.