Union Olimpija premagala Geoplin Slovan

Ljubljana, 14. 10. 2001 00.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu Goodyear lige v domači dvorani premagali Geoplin Slovan z 92:78 (23:22, 52:39, 71:62).

Olimpija - Tivoli
Olimpija - Tivoli FOTO:

Unionu Olimpiji je bila tokratna pot do zmage precej težja kot prejšnjo sezono. Mladi Slovanovci so se namreč vseh štirideset minut dostojno upirali in imeli še devet minut pred koncem tekme zelo ugoden rezultat (71:64). Tedaj pa so si neizkušeni branilci privoščili nekaj drobnih napak, tako da so domačini naredili delni izid 13:2 in še pred zaključkom rešili vse dvome o zmagovalcu.

Pri Ljubljančanih je tekmo počitka dobil Mujezinovič, na klopi pa je prvič po poškodbi sedel tudi kapetan Jure Zdovc, ki po besedah trenerja Sagadina kljub temu še ne bo pripravljen za dvoboj evrolige v Londonu.