Jesenice, 22. 02. 2008 11.20 |

Petja Kogovšek
4

Jeseniški hokejisti so navijače popeljali od pekla do raja. Od sedme minute se je zdelo, kot da igra novo moštvo.

Obup iz prve tretjine, ko tudi ob dveh igralcih več na ledu proti vratom Penkerja Gorenjci niso niti pošteno ustrelili, se je v drugi le še krepil. Moštvo Jesenic s svojo igro ni vlivalo prav nobenih upov, da se bo hokejski četrtfinale dveh železarskih mest zavlekel v peto, odločilno tekmo. Vse je bilo videti odločeno, ko je v 7. minuti zadnje tretjine Conny Stroemberg izenačil na 1:1. Od tistega trenutka dalje se je zdelo, kot da je na led stopilo povsem novo jeseniško moštvo. Igra je oživela. Prej nemočni Gorenjci so postali nevarni in tri minute pred koncem je Stroemberg zadel še drugič.

Acroni Jesenice
Acroni Jesenice FOTO: Damjan Žibert

Trener moštva Linza, Jim Boni je skušal s šestimi igralci in brez vratarja izenačiti izid, vendar je Derek Bekar z zadetkom v prazna vrata gostov povišal na 3:1, kar je tik pred koncem uspelo še Juriju Goličiču. Tribune so ponorele.

Od popolnega obupa do rajanja so svoje navijače sinoči zapeljali hokejisti Jesenic. V nedeljo bodo skupaj odpotovali še v Linz, kjer bo četrtfinalna zgodba teh dveh moštev končana. Že v torek bo zmagovalec tega dvoboja v polfinalu gostil ljubljansko Olimpijo.