Zimski športi

Hirscherju ob odsotnosti Kristoffersna slalom v Leviju

Levi, 13. 11. 2016 11.21 |

Razplet prvega moškega slaloma v Leviju je bil povsem pričakovan. Avstrijec Marcel Hirscher je vodstvo po prvi vožnji potrdil v drugi ter zmagal v finskem Leviju za jubilejno 40. zmago v svetovnem pokalu alpskih smučarjev ter 19. slalomsko. To so njegove že 93. stopničke. Slovenska predstavnika se nista prebila v drugo vožnjo.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher FOTO: Damjan Žibert

Avstrijci, slavil je Marcel Hirscher so najbolj znali izkoristiti odsotnost norveškega specialista za slalom Henrika Kristoffersna, v minuli zimi zmagovalca posebnega seštevka v disciplini, ki je Levi protestno izpustil zaradi spora z domačo norveško zvezo o oglaševanju osebnega sponzorja na čeladi. Drugo mesto je pripadlo Hirscherjevemu rojaku Michaelu Mattu (+1,30), Italijan Manfred Mölgg pa je bil tretji, za Mattom je zaostal pičlo stotinko sekunde. Drugi na prvi progi Avstrijec Marco Schwarz je v finalu naredil veliko napako in ostal brez uvrstitve. Slovenca Štefan Hadalin in Žan Kranjec sta bila prepočasna za finale, Kranjec je bil 37., Hadalin 49. Slovenca, ki še nista osvojila slalomskih točk v svetovnem pokalu, pa sta za takrat vodilnim avstrijskim velemojstrom vijuganja med količki zaostala 1,95 sekunde in 2,48 sekunde.

Naslednji slalom svetovnega pokala bo čez nekaj manj kot mesec dni, 11. decembra, v francoskem Val d'Iseru. Do konca januarja se bo nato zvrstilo še šest slalomov. Kranjska Gora bo slalom za pokal Vitranc gostila 5. marca. Slalomska in siceršnja sezona svetovnega pokala pa se bo sklenila 19. marca v ameriškem Aspnu, finalni postaji letošnjega svetovnega pokala.

1. Marcel Hirscher (Avt)       1:44,67       (53,11-51,56)
2. Michael Matt (Avt)          1:45,97 +1,30 (53,74-52,23)
3. Manfred Mölgg (Ita)         1:45,98 +1,31 (53,72-52,26)
4. Felix Neureuther (Nem)      1:46,08 +1,41 (53,53-52,55)
5. Manuel Feller (Avt)         1:46,15 +1,48 (54,23-51,92)
6. Mattias Hargin (Šve)        1:46,24 +1,57 (53,85-52,39)
 . David Ryding (VBr)          1:46,24 +1,57 (53,57-52,67)
8. Fritz Dopfer (Nem)          1:46,30 +1,63 (54,00-52,30)
 . Luca Aerni (Švi)            1:46,30 +1,63 (54,21-52,09)
10. Jonathan Nordbotten (Nor)   1:46,35 +1,68 (54,12-52,23)