Zimski športi

Nagrado 75 tisoč evrov v boju smukaških gladiatorjev na Streifu presenetljivo dobil Dressen

Kitzbühel, 20. 01. 2018 11.58 |

Slovito smukaško preizkušnjo na Petelinjem grebenu v Kitzbühlu je presenetljivo dobil Nemec Thomas Dressen, ki je startal s številko 19. Drugi je bil Švicar Beat Feuz, tretji Avstrijec Hannes Reichelt. Slovenci so ostali brez točk, najboljši je bil Boštjan Kline na 33. mestu.

Thomas Dressen je veliki zmagovalec prestižnega smuka na Streifu.
Thomas Dressen je veliki zmagovalec prestižnega smuka na Streifu. FOTO: AP
Šesti moški smuk v letošnji sezoni svetovnega pokala je pomenil enega od vrhuncev smučarske sezone. Najboljši smukači na svetu so se pred številnimi gledalci pomerili na slovitem Streifu, na najbolj prestižni smukaški tekmi za svetovni pokal.

Na Petelinjem grebenu se je najbolj izkazal Nemec Thomas Dressen, ki je iz ozadja, s številko 19, dosegel najboljši čas, pobral prestižno zmago in s tem tudi 75 tisoč evrov nagrade. Dolgo je vodil Švicar Beat Feuz (+0.20), a je nato zasedel tolažilno drugo mesto, tretji je bil najboljši domači smučar, Hannes Reichelt (+0.41).

Na startu je bilo 59 tekmovalcev, tudi štirje slovenski smukači: Boštjan Kline (štartna številka 18), Martin Čater (24), Klemen Kosi (34) in Miha Hrobat (55). Kline je zaostal najmanj od Slovencev, a zaostanek ni bil majhen (+3.32), zasedel je 33. mesto, Kosi je bil 43. (+3.88), Čater 47. (+4.97), Hrobat pa 48. (+5.03).