Zimski športi

Leinzerheide, 26. 01. 2018 13.32 |

Slovenska alpska smučarka Ana Bucik je osvojila 3. mesto na superkombinaciji v Lenzerheideju. Na stopničke, zanjo so to bile prve v karieri, je napredovala z najboljšo slalomsko vožnjo, potem ko je po supervelslalomu zasedala šele 30. mesto. Zmagala je Švicarka Wendy Holdener, druga je bila Italijanka Marta Bassino. Slovenski uspeh je dopolnila Maruša Ferk z 10. mesta.

Na koncu je bilo kar nervozno, sploh zaradi tiste stotinke, za katero me je Marta prehitela. Vedela sem, da bo šlo na tesno, saj pri Lindsey nikoli ne veš, kaj bi pričakoval. Ana Bucik
Ana Bucik si je stopničke prismučala z odlično slalomsko vožnjo. Izkoristila je startno številko 1 (bila je 30. po superveleslalomu) in pridobivala mesta za mesto. Prva jo je uspela prehiteti Italijanka Marta Bassino, ki je bila skupno zgolj stotinko hitrejša od Novogoričanke. Zato pa je bila razred zase Wendy Holdener, Švicarka je na koncu zmagala prepričljivo, s 1,55 prednosti pred Italijanko in 1,56 pred Bucikovo. Maruša Ferk je na koncu na 10. mestu zaostala dobre tri sekunde. Tina Robnik je na slalomu odstopila. Bucikova je prve stopničke v karieri osvojila na slalomski progi, ki jo je postavil trener poškodovane Ilke Štuhec Grega Koštomaj, ki v tej sezoni pomaga slovenski reprezentanci.
Bucikova je vknjižila najboljši čas slalomske preizkušnje.
Bucikova je vknjižila najboljši čas slalomske preizkušnje. FOTO: AP

Najhitrejši slalomski čas
Kako dobro se je Bucikova odrezala na slalomski progi, kaže tudi velik zaostanek zmagovalke preizkušnje Holdenerjeve, ki je bila za 93 stotinke sekunde počasnejša od Slovenke, pa je kljub temu imela Švicarka še vedno drugi najhitrejši čas finala. Ključno razliko si je Holdenerjeva ustvarila na superveleslalomski progi, na kateri je bila za več kot dve sekundi hitrejša od Slovenke. Švicarka si je z Bassinovo ter Laro Gut, ki je bila na koncu 12., delila četrto mesto superveleslaloma. Zaostanek Bucikove na tretjem mestu za zmagovalko je na koncu znašal 1,56 sekunde, Ferkova na desetem mestu pa je zaostala 3,04 sekunde.

Bucikova je bila po premiernih stopničkah dobro razpoložena.
Bucikova je bila po premiernih stopničkah dobro razpoložena. FOTO: AP

Američanka Lindsey Vonn, ki je vodila po superveleslalomu, od Bucikove je bila hitrejša kar 3,20 sekunde, na slalomski progi ni prišla do živega najuspešnejši Slovenki in se je morala zadovoljiti s četrtim mestom. Tako drugo- kot tretjeuvrščena po superveleslalomu Italijanka Federica Brignone in Norvežanka Ragnhild Mowinckel sta odstopili v finalu.

Bucikova je s tretjim mestom vknjižila najboljši dosežek slovenske ženske reprezentance v alpskem smučanju v tej sezoni. Gre za druge slovenske stopničke v sezoni. Tretje mesto je na veleslalomu v Alta Badii 17. decembra lani vpisal tudi Žan Kranjec.