Zimski športi

Čebaškova med deseterico na sprinterski tekmi

Ruka, 28. 11. 2015 11.22 |

Na prvi sprinterski tekmi smučarskih tekačič v letošnji sezoni svetovnega pokala je zmagala Norvežanka Johaugova. Najboljša od slovenske četverice je bila Čebaškova, ki je zasedla 10. mesto.

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je prepričljivo dobila današnjo petkilometrsko tekmo za svetovni pokal v prosti tehniki v Ruki na Finskem. Presenečenje je nedvomno 10. mesto Alenke Čebašek, ki je za zmagovalko zaostala 37,5 sekunde. Drugo mesto je osvojila Švedinja Charlotte Kalla (+ 17,6), tretje pa njena rojakinja Ida Ingemarsdotter (25,4).

Čebaškova je bila na poti k še višji uvrstitvi. Na drugem merjenju vmesnega časa je bila še peta, v končnici malo popustila, vseeno pa je 26-letno Blejko na koncu od stopničk ločilo le 12 sekund. Vesna Fabjan je bila 39. (+1:04,5), Lea Einfalt 46. (+1:09,5) in Nika Razingar 50. (+1:13,6). V nedeljo dekleta čaka 10-kilometrsko zasledovanje v klasični tehniki.

V moški konkurenci najboljši Sundby
Norvežan Martin Johnsrud Sundby (21:05,,5)je zmagovalec moške 10-kilometrske tekme smučarjev tekačev v Kuusamu na Finskem, prve moške tekme v sezoni v distanci. Edini Slovenec Miha Šimnenc je zaostal skoraj dve minuti in pol ter bil 86. Drugo mesto je tokrat zasedel Kanadčan Alex Harvey z zaostankom 11,2 sekunde, tretji je bil Švicar Dario Cologna, ki je zaostal še štiri desetinke sekunde več.

Tekem se je udeležil tudi zmagovalec skupnega seštevka svetovnega pokala v biatlonu Francoz Martin Fourcade in bil z zaostankom 43 sekund 22. V nedeljo tekače čaka še 15-kilometrsko zasledovanje.