Zimski športi

Domen Prevc skočil na drugo mesto v Wisli, Justin četrti in Bartol osmi

Wisla, 24. 09. 2016 20.20 |

Smučarji skakalci se mudijo na Poljskem, kjer je bila na sporedu tekma celinskega pokala. V domačem mestu nekdanjega svetovnega prvaka Adama Malysza je slavil Italijan Davide Bresadola, drugi je bil Domen Prevc. Lep ekipni uspeh orlov sta dopolnila Rok Justin (4. mesto) in Tilen Bartol (8.).

Tilen Bartol (na fotografiji) se je uvrstil v najboljšo deseterico.
Tilen Bartol (na fotografiji) se je uvrstil v najboljšo deseterico. FOTO: AP

Slovenski smučarski skakalec Domen Prevc je na tekmi celinskega pokala v Wisli na Poljskem osvojil drugo mesto za Italijanom Davidejem Bresadolo, ki si je zmago zagotovil z odličnim prvim skokom, saj Prevc v drugo ni uspel nadoknaditi 5,9 točke zaostanka. Prva dva je ločilo 1,4 točke.

Tik pod stopničke je skočil Rok Justin, ki je bil četrti, Tilen Bartol je bil osmi. V nedeljo bo v Wisli še ena tekma, nato se skakalci selijo v nemški Klingenthal.