Zimski športi

Državna slalomska prvaka Štefan Hadalin in Maruša Ferk

Krvavec, 26. 03. 2017 14.57 |

Državna prvaka v slalomu sta za aktualno sezono na Krvavcu v nedeljo postala Maruša Ferk in Štefan Hadalin. Hadalin je ubranil lanski naslov, Ferkova pa ga je iztrgala iz rok Ane Bucik, od katere je bila hitrejša za 34 stotink sekunde.

Na Krvavcu so se za državni naslov pomerili še slalomisti in slalomistke. V ženski konkurenci je naslov branila Ana Bucik, ki pa ga je morala predati Maruši Ferk, ki je bila v seštevku obeh voženj hitrejša za 34 stotink. Tretje mesto je osvojila Saša Brezovnik, ki je bila skupno sedma (+2,57 sekunde). Absolutno tretja je bila Avstrija Stephanie Brunner, ki je za Ferkovo zaostala 55 stotink.

Maruša Ferk.
Maruša Ferk. FOTO: AP

Za razliko od Bucikove je Štefanu Hadalinu uspelo ubraniti naslov. Slednji je tako kot Ferkova zmagal tudi v absolutni konkurenci. Najbolj sta se mu približala Bolgar Kamen Zlatkov (+0,68) in Hrvat Elias Kolega (+0,88), slovenski podprvak pa je še drugič letos postal Žan Kranjec, ki je za rojakom zaostal 1,63 sekunde. Na tretjem mestu je pristal Žan Grošelj (+2,28), sicer absolutno osmi.