Zimski športi

Flisar na uvodni tekmi sezone obstal v osmini finala

Val Thorens, 09. 12. 2016 14.38 |

Na prvi tekmi svetovnega pokala v smučarskem krosu v Val Thorensu je zmagal Francoz Jean Frederic Chapuis. Edini slovenski predstavnik Filip Flisar je nastope končal v osmini finala, ko je v svoji skupini zasedel tretje mesto.

Filip Flisar
Filip Flisar FOTO: AP

Smučarji krosisti so sezono svetovnega pokala začeli v francoskem Val Thorensu. V Franciji je za Slovenijo nastopil le aktualni svetovni prvak Filip Flisar, ki se je brez težav uvrstil v zaključne boje 32 najboljših tekmovalcev. Mariborčan je v kvalifikacijah dosegel 17. čas, nato pa se mu nastop v osmini finala ni izšel po načrtih. Flisar je startal dobro, bil na drugem mestu za Švicarjem Jonasom Lenherrjem, nato pa ga je v enem od zavojev prehitel Francoz Jonas Devouassoux. Mariborčan je tako zasedel tretje mesto, končno 18. V soboto bo v Val Thorensu še ena tekma, naslednje prizorišče svetovnega pokala pa bo 20. decembra v južnotirolskem Innichenu. Zmagal je Francoz Jean Frederic Chapuis pred rojakom Sylvainom Miamillierjem in Norvežanom Victorjem Norbergom Oehlingom.