Zimski športi

Flisar nerazpoložen na prvi tekmi v Idre Fjallu

Are, 19. 01. 2019 14.07 |

Filip Flisar je tudi na prvi tekmi novega leta v Idre Fjallu na Švedskem ni popravil neprepričljivega vtisa z začetka sezone. Na prvi od dveh tekem je zasedel 32. mesto, izpadel v osmini finala, kjer je na dokaj nezahtevni progi z malo zavoji zasedel zadnje, četrto mesto v svoji skupini.

Filip Flisar
Filip Flisar FOTO: Stanko Gruden/STA

Prehiteli so ga Francoz Bastien Midol, Nemec Daniel Bohnacker in Avstrijec Johannes Aujesky. V zelo hladnem (–10 stopinj Celzija) in vetrovnem vremenu je nekdanji svetovni prvak, ki je bil 32. že v kvalifikacijah, zaostal že na startu, nato pa ni ogrozil niti tretjega mesta, za to je imel prepočasne smuči.

Midol, tudi vodilni v svetovnem pokalu, je nato nastopil tudi v velikem finalu, kjer je moral premoč priznati Švicarju Alexu Fivi. Poleg njiju sta v finalu nastopila še dva predstavnika Avstrije. Tretji je bil Daniel Traxler, četrti pa Adam Kappacher.

V ženski konkurenci je prvič v sezoni zmagala Nemka Heidi Zacher, druga je bila Kanadčanka Marielle Thompson, tretja pa vodilna v svetovnem pokalu Švicarka Fanny Smith.