Zimski športi

Flisar uspešno skozi kvalifikacije v Innichenu

Innichen, 20. 12. 2018 16.33 |

Slovenski tekmovalec v smučarskem krosu Filip Flisar bo v Innichenu po uspešnem nastopu v kvalifikacijah lahko nastopil na dveh zaporednih tekmah svetovnega pokala. Flisar se na prvi tekmi sezone v Arosi ni prebil skozi kvalifikacije.

Na drugi postaji letošnjega svetovnega pokala v smučarskem krosu v Innichenu je Filip Flisar uspešno opravil s kvalifikacijami za sobotno in nedeljsko tekmo. Najprej so bile na sporedu kvalifikacije za sobotno preizkušnjo, sicer drugo v tej sezoni svetovnega pokala. Filip Flisar je vpisal 17. čas z zaostankom 1,46 sekunde za zmagovalcem iz Francije, Bastienom Midolom. Francoz je bil najhitrejši tudi v kvalifikacijah za nedeljsko preizkušnjo, peljal je le 8 stotink sekund počasneje od dopoldanskega kvalifikacijskega časa. Flisar je tokrat zaostal za 1,61 sekunde in je zasedel 24. mesto, so zapisali na spletni strani SZS (Smučarska zveza Slovenije).

Drugi slovenski predstavnik v Italiji, Blaž Ogorelc, je bil obakrat prepočasen za najboljšo dvaintrideseterico, ki se uvrsti v izločilne boje. V kvalifikacijah za sobotno tekmo je zasedel 43. mesto, za kvalifikacijo je zaostal za 91 stotink sekunde, v popoldanskih kvalifikacijah za nedeljsko preizkušnjo pa je zasedel 46. mesto,  tokrat je zaostanek znašal slabo poldrugo sekundo.