Zimski športi

Fourcade premagal Norvežana, Domračeva slavila po preobratu, Fak na koncu 12.

Anterselva, 21. 01. 2018 16.32 |

Pred olimpijskimi igrami v Pjongčangu so se najboljši biatlonci in biatlonci še zadnjič pomerili na preizkušnji za svetovni pokal v italijanski Anterselvi. Skupinski start v obeh konkurencah ni postregel z velikimi presenečenje. Pri biatlonkah je z 12,5-kilometrsko preizkušnjo najhitreje opravila Belorusinja Darja Domračeva, medtem ko je pri biatloncih slavil izjemni Francoz Martin Fourcade. Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak na 12. mestu.

Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je sobotno zasledovalno preizkušnjo izpustil z namenom, da se čim bolje pripravi za tekmo s skupinskim startom na 15 km, kar mu je na koncu ob slavju Martina Fourcada prineslo končno 12. mesto.

Za izjemnim Francozom sta tokrat zaostala, a še vedno dosegla odličen rezultat z uvrstitvijo na zmagovalni oder, Tarjei Boe na drugem - sicer starejši od bratov Boe -, ter na tretjem Boejev rojak Erlend Bjoentgaard. Omenjeni zmagoviti trojec je zgrešil dve tarči.

Jakov Fak je na tekmi s skupinskim startom na 15 km v italijanski Anterselvi osvojil 12. mesto. FOTO: AP

Domračevi uspel velik preobrat
V ženski konkurenci je zmago slavila Belorusinja Darja Domračeva, ki je v zadnjem krogu napredovala z desetega na prvo mesto. Drugo mesto je z 11,9 sekunde zaostanka ob treh zgrešenih strelih osvojila Slovakinja Anastazija Kuzmina, tretja pa je bila Finka Kaisa Mäkäräinen. Slovenke so nastope končale že na predhodni sprinterski preizkušnji.