Zimski športi

Hirscher z osmega mesta do zmage, Hadalin s tretjim časom druge vožnje do 16. mesta

Val d'Isere, 10. 12. 2017 10.22 |

T.Š./STA
2

V Val d'Iseru je bil na sporedu moški slalom za točke svetovnega pokala. V zahtevnih vremenskih razmerah je zmagal Avstrijec Marcel Hirscher, ki je bil po prvi vožnji šele osmi. Vodilni po prvi vožnji Stefano Gross je padel na šesto mesto. V finalno vožnjo se je od treh slovenskih smučarjev uvrstil Štefan Hadalin, ki je bil po prvi vožnji na 30. mestu. V finalni vožnji je pridobil lepo število mest in zasedel 16. mesto in izenačil najboljši dosežeke sezone.

Stefano Gross v težkih vremenskih pogojih v Val d'Iseru ni uspel ubraniti prvega mesta iz prve vožnje. FOTO: AP
Današnja ženska superveleslalomska tekma v St. Moritzu je bila zaradi slabih vremenskih razmer odpovedana.
Na startu slaloma je bilo 73 smučarjev, tudi trije Slovenci, vsi z visokim startnimi številkami: Štefan Hadalin je imel številko 47, Žan Grošelj 56, Žan Kranjec 60. Hadalin je ujel nastop v finalni vožnji, zasedel je 30. mesto (+2.07) in se je na drugo progo spustil kot prvi po vrsti, Grošelj in Kranjec sta odstopila. Hadalin je izkoristil nastop v drugi vožnji in pridobil precej mest, zasedel je 16. mesto in dosegel tretji čas finalne vožnje.

Hirscher prehitel Girardellija
V močnem sneženju je bil Italijan Stefano Gross najhitrejši po prvi slalomski vožnji, drugi je bil Avstrijec Michael Matt (+0,19), tretji Šved Andre Myhrer (+0,21). V finalni vožnji je Gross zasedel šele šesto mesto, zmagal pa je Avstrijec Marcel Hirscher. Drugi je bil Norvežan Henrik Kristofferson, tretji pa Myhrer. Do 47. zmage v karieri v svetovnem pokalu, 21. slalomske, je Hirscher prišel z osmega mesta po prvi vožnji. Na seznamu najuspešnejših alpskih smučarjev v svetovnem pokalu pa je prehitel Luksemburžana Marca Girardellija ter lovi italijansko legendo Alberta Tombo, ki je s 50 zmagami tretji.

Sem zelo zadovoljen s svojim rezultatom pa tudi s tretjim časom druge vožnje. To je zelo lepa popotnica za naprej. Štefan Hadalin

Edini slovenski finalist Hadalin je s 16. mestom ponovil najboljši dosežek sezone, ko je bil 16. na veleslalomu v Beaver Creeku. Hadalin je še tretjič v svetovnem pokalu pristal v prvi šestnajsterici. Najboljši dosežek mu je uspel 15. januarja letos s 15. mestom na slalomu v Wengnu.

"Bi kar rekel, da je bil to eden težjih slalomov v moji karieri, kar se tiče razmer. Že v prvo je bila proga kar načeta, pa tudi vidljivost je bila zahtevna, za podlago pa tako ali tako vemo, da je v Val d'Iseru zahtevna. Drugega teka sem se lotil pametno, mislim, da sem zgornji in srednji del odsmučal na precej visoki ravni, a ne na tistem, ki sem ga sposoben. Spodaj pa res nisem veliko videl. Med vožnjo sem si z roko očistil očala, ker res nisem nič videl. Zaradi tega je bil potem tudi finiš slabši. Tega je škoda, saj je bilo tu še veliko rezerve, a v redu, sem zelo zadovoljen s svojim rezultatom pa tudi s tretjim časom druge vožnje. To je zelo lepa popotnica za zadnji slalom v decembru in potem za januar," je iz Francije sporočil Hadalin.

Hirscher je v skupnem seštevku drugi in ima le 11 točk zaostanka za novim vodilnim Kristoffersnom. Najboljši smučar zadnjih šestih zim je drugi tudi v slalomskem seštevku, vodi Kristoffersen.