Zimski športi

Japonki Sari Takanaši zmaga v Almatyju, Eva Logar tik za stopničkami

Almaty, 20. 09. 2014 13.08 |

Japonka Sara Takanaši je zmagovalka prve od dveh tekem poletne velike nagrade v smučarskih skokih v kazahstanskem Almatyju.

Maja Vtič
Maja Vtič FOTO: Reuters

Sara Takanaši (238,2 točke) je zmagala z veliko prednostjo pred Rusinjo Irino Avakumovo (206,3) na drugem mestu, tretja je bila Japonka Juki Ito (203,1). Tik za stopničkami je pristala najboljša Slovenka Eva Logar (202,6). Poleg Logarjeve je od slovenskih skakalk med najboljšo deseterico končala še Maja Vtič, ki je bila po prvi seriji druga in je zaostajala le za Takanašijevo, v finalu pa je pokvarila svojo uvrstitev in zasedla končno šesto mesto z 197,3 točke.

Katja Požun (169,5 točke) je bila 13., Urša Bogataj (163,9) 17., Špela Rogelj (159,5) pa je tekmo končala na 18. mestu.