Zimski športi

Kosi, Hadalin in Štuhčeva na stopničkah v Čilu

Santiago de Chile, 28. 08. 2015 09.38 |

Alpski smučarji in smučarke so nastopili na tekmah državnega prvenstva Brazilije in južnoameriškega pokala v Čilu. V Valle Nevadu sta v moškem veleslalomu Klemen Kosi in Štefan Hadalin osvojila drugo in tretje mesto. V ženskem superveleslalomu južnoameriškega pokala pa je Ilka Štuhec osvojila drugo mesto.

Na veleslalomski tekmi je zmagal Francoz Theo Leleu, Klemen Kosi je nabral 15 stotink sekunde zaostanka, Štefan Hadalin pa je na tretjem mestu zaostal 29 stotink sekunde. V prvo deseterico se je z devetim mestom uvrstil še Miha Hrobat (+ 1,43).

Ilka Štuhec
Ilka Štuhec FOTO: Damjan Žibert

V superveleslalomu za južnoameriški pokal je Kosi kot najboljši Slovenec in edini v prvi deseterici pristal na četrtem mestu tik pod stopničkami. Zaostal je osem desetink za zmagovalcem Nemcem Klausom Brandnerjem, drugi je bil Hrvat Natko Zrnčić Dim, ki se je na progi zadržal le stotinko sekunde več, tretji pa Nemec Josef Ferstl (+ 0,26). V moški konkurenci je bilo sicer na startu osem Slovencev.

Na superveleslalomski tekmi južnoameriškega pokala je Ilka Štuhec (+ 0,55) kot edina Slovenka zaostala le za Čilenko Noelle Barahona, na tretjem mestu je pristala Britanka Cara Brown (+ 0,78).