Zimski športi

Kosi in Bucikova državna prvaka v kombinaciji

Krvavec, 30. 03. 2017 14.12 |

Na Krvavcu so danes podelili še zadnje kolajne državnega prvenstva v alpskem smučanju. Tekmovalci so se merili slalomu, ki je skupaj s superveleslalomom štel za alpsko kombinacijo, v kateri sta Štefana Hadalina in Marušo Ferk na vrhu nasledila Klemen Kosi in Ana Bucik.

Klemen Kosi.
Klemen Kosi. FOTO: AP

V moški konkurenci se je z naslovom državnega prvaka ovenčal Klemen Kosi, ki je bil po superveleslalomskem delu drugi. S šestega se je na drugo povzpel Miha Hrobat (+0.82), tretji pa je bil na koncu superveleslalomski prvak Martin Čater (+1.03). Tak je bil vrstni red tudi v absolutni konkurenci, saj je najboljši tujec, Hrvat Filip Zubčić, zasedel peto mesto. Pred njim je končal še Tilen Debelak. Med dekleti je v borbi za državni naslov prepričljivo slavila Ana Bucik, ki se ji je najbolj približala Klara Livk (+1.19). Tretja je bila Desiree Ajlec, ki je za Bucikovo zaostala 2,08 sekunde. V absolutni konkurenci je zmagala Petra Vlhova iz Slovaške, ki je bila od drugouvrščene Bucikove boljša za 59 stotink. Med Novogoričanko in Livkovo sta se vrinili še Srbkinja Nevena Ignjatović in Slovakinja Barbara Kantorova. Superveleslomska prvakinja Saša Brezovnik je zdrsnila na deveto mesto, v okviru državnega prvenstva pa je končala na petem mestu, ki si ga je delila z Živo Otoničar.

V mladinski konkurenci je med mlajšimi mladinci prvak postal Nejc Naraločnik, med starejšimi pa Žan Kralj. Med dekleti je med mlajšimi mladinkami državna prvakinja postala Otoničarjeva, med starejšimi pa Ajlečeva.