Zimski športi

Slovenski deskarski uspeh: Rok Marguč drugi, Žan Košir pa četrti v Avstriji

Ljubljana, 05. 01. 2018 12.10 |

Slovenski deskar Rok Marguč je dosegel enega svojih večjih uspehov v karieri. Na tekmi svetovnega pokala v paralelnem veleslalomu v avstrijskem Lackenhofu je osvojil drugo mesto. Od prvega ga je ločila pičla stotinka. Njegov podvig je s četrtim mestom dopolnil Žan Košir. Tržičan je zabeležil tudi najboljši čas kvalifikacij.

Rok Marguč
Rok Marguč FOTO: AP
Slovenski deskar na snegu Rok Marguč je bil v paralelnem veleslalomu v Lackenhofu blizu svoji drugi zmagi na tekmah svetovnega pokala. V velikem finalu je zmago izpustil pri zadnjih vratih, na koncu ga je Švicar Nevin Galmarini premagal le za stotinko sekunde.
Nastopili so še štirje Slovenci. Tim Mastnak je dosegel 24. mesto, Jure Hafner pa 48. V ženski konkurenci je bila Gloria Kotnik 22., Iva Polanec pa 49.

Za Celjana so to osme stopničke v tekmah svetovnega pokala, prve po marcu 2016. Njegov uspeh je s četrtim mestom dopolnil Žan Košir - v malem finalu ga je premagal Avstrijec Alexander Payer, preostali slovenski predstavniki pa se niso uvrstili v izločilne boje. Slovenska reprezentanca v deskanju na snegu je na paralelnem veleslalomu v avstrijskem Lackenhofu dokazala, da je čez božično-novoletne praznike trdo delala. Še posebno velja to za Marguča in Koširja, ki se jima začetek sezone tudi zaradi zdravstvenih težav ni posrečil. Tokrat sta že v kvalifikacijah, v katerih je bil Košir prvi, Marguč pa prvi na rdeči progi in skupno peti, napovedala odlične dosežke.

Žan Košir
Žan Košir FOTO: Damjan Žibert
V polfinalu sta se torej pomerila med seboj, Marguč je bil po zaslugi boljšega spodnjega dela hitrejši in se uvrstil v finale. Boj je bil tesen, Celjan pa je imel večino vožnje manjšo prednost, ki jo je uspel obraniti vse do ciljne črte.
Za slovensko deskanje so to prve stopničke v sezoni in dober obet za prihajajoče olimpijske igre.

To je na koncu prečkal 0.31 sekunde prej kot reprezentančni kolega. Koširjev nasprotnik v malem finalu je bil Avstrijec Payer. Deskarja sta začela odlično, po nekaj manjših napakah našega deskarja, pa si je tekmec pridobil odločilno prednost in prišel do končnega tretjega mesta. Zadnji spopad dneva je bil razburljiv vse do zadnje stotinke vožnje po pol kilometrski progi, na koncu pa je odločitev prinesla ravno stotinka. Marguč je bil večino časa v prednosti, Švicar Galmarini, vodilni deskar v veleslalomskem seštevku, pa je v zadnjih metrih uspel nadoknaditi zaostanek in prišel do zmage. Košir in Marguč sta izjemen dan v Avstriji tako sklenila z drugim in četrtim mestom.

Za slovensko deskanje so to prve stopničke v sezoni in dober obet za olimpijske igre.