Zimski športi

Kubacki zmagal na domači skakalnici, Prevc 14.

Wisla, 01. 08. 2015 22.27 |

Poljski smučarski skakalec Dawid Kubacki je bil najboljši na uvodni preizkušnji poletne velike nagrade, ki se je odvijala v zanj domači Wisli. Najboljši slovenski finalist je bil Peter Prevc, ki je tekmo končal na 14. mestu.

Poljak Dawid Kubacki je zmagovalec prve posamične tekme poletne velike nagrade smučarjev skakalcev. Uspeh domačih tekmovalcev je v Wisli z drugim mestom dopolnil še Piotr Žyla, tretje mesto pa je osvojil Norvežan Kenneth Gangnes. Od dveh slovenskih predstavnikov je bil v finalu boljši Peter Prevc, ki je končal na 14. mestu.

Jurij Tepeš, Peter Prevc in Jernej Damjan
Jurij Tepeš, Peter Prevc in Jernej Damjan FOTO: Damjan Žibert

Slovenci so bili po prvi seriji skromni, saj sta se le dva uvrstila v finale, poleg Prevca, ki je bil 30., še Jaka Hvala z 29. mestom. Hvala je bil na koncu 27., Prevc pa je s precej boljšim drugim poskusom (131 m) napredoval med prvo polovico finalistov. Za preostale štiri Slovence se je nastop na skakalnici v Wisli končal že po prvem skoku, vsi pa so bili v ozadju: na 44. mestu Jurij Tepeš, na 47. Robert Kranjec, na 49. Nejc Dežman, na 50. pa Anže Semenič.

Poletna sezona skokov na najvišji ravni se bo nadaljevala naslednji konec tedna v nemškem Hinterzartnu.